KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Izrael dnes ráno sestřelil syrskou stíhačku Suchoj

Zprávu o spojeneckých náletech v Sýrii dnes ráno doplnilo prohlášení izraelské armády. Ta oznámila, že v ranních hodinách narušilo izraelský vzdušný prostor nad Golanskými výšinami na východě země syrské bojové letadlo. Armáda letoun následně sestřelila pomocí amerického systému Patriot.
...

Zatím není jasné, proč syrský pilot zamířil nad Izrael

Původní informace hovořily o syrském letounu Mig-21. Armáda však uvedla, že šlo o ruský letoun typu Suchoj. Sýrie sestřelení svého armádního stroje potvrdila a označila chování Izraele za akt agrese. Okolnosti celého incidentu jsou aktuálně vyšetřovány. Letoun se podle izraelské armády po zásahu zřítil na území Sýrie. Část území Golanských výšin je od války v roce 1967 kontrolováno židovským státem, který jej získal právě od Sýrie. Hranicí mezi oběma zeměmi vede nárazníkové pásmo, kontrolované mezinárodní misí OSN.

Boje v Sýrii se přesunuly do blízkosti izraelských hranic

V posledních týdnech se z této oblasti část vojáků OSN stáhla poté, co se zde rozhořely boje probíhající občanské války mezi syrskou armádou a povstalci. Podobný incident se mezi oběma zeměmi neodehrál už téměř 30 let. Izrael odmítá podporovat jakoukoliv bojující stranu v sousední Sýrii a zachovává si svou neutralitu. Na jakoukoliv palbu ze Sýrie však vždy reaguje odvetným ostřelováním.

Autor: ToD, Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek