KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Izraelsko-palestinský konflikt se opět naplno rozhořel

Včerejší ostřelování raketami, které ještě ptřed plánovaným vypršením příměří provedlo hnutí Hamás z Pásma Gazy na jižní Izrael, vyprovokovalo okamžitou odvetu v podobě náletů izraelských vzdušných sil. Hamás dnes varoval světové aerolinky, aby se vyhýbaly telavivskému letiští, které bude dnes hlavním terčem ostřelování.
...

V Gaze je už více než 10 obětí a desítky zraněných

Do oblasti jižní Izraele a Tel Avivu od včerejšího odpoledne dopadly již desítky střel. Na ostřelování reagoval Izrael nálety a svým ostřelováním, které si podle prvních zpráv vyžádaly životy více než desítky civilistů. Zraněno bylo více než 50 lidí. Spekuluje se, že mezi mrtvými jsou i žena a dítě šéfa ozbrojeného křídla Hamásu, Muhammada Difa. Hamás v reakci na poslední nálety obvinil Izrael z toho, že se pokoušel zabít šéfa palestinských ozbrojenců. O jeho stavu však žádné konkrétní informace neposkytl.

Další kroky Izraele nejsou zatím známy

Pětidenní příměří, které se v pondělí ještě diplomatům obou znepřátelených stran podařilo na jednáních pod hlavičkou Egypta prodloužit o 24 hodin, je tedy definitivně u konce. Izrael zatím neoznámil, zda znovu zahájí i pozemní operaci. Cílem té původní bylo především zničení podzemních tunelů Hamásu, které sloužily k pašování zbraní do Gazy a k nepozorovanému průniku Palesitnců na území Izraele.

Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek