BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Jágr začal své nové působení v Calgary vítězně, na dosah má překonání historického rekordu

Jaromír Jágr je zpátky tam, kde je mu nejlépe - na ledě v NHL. V noci na dnešek poprvé nastoupil za tým Calgary Flames, a i když se ve svých skoro 14 minutách na ledě gólově neprosadil, jeho Plameny zvítězily nad domácím mužstvem Los Angeles 4:3 v prodloužení. Co všechno může letos kladenského rodáka v NHL potkat?

...

Jágr se již dříve v říjnu nechal slyšet, že na „99,9 %“ bude letošní, v NHL již jeho dvacátá čtvrtá, sezona poslední. V únoru 2018 bude oblíbenci českého národa 46 let, a byť by mu vervu a tréninkové úsilí mohl závidět kdejaký mladší hráč, původně zamýšlený plán hrát hokej až do věku 50 let Jágr nyní přehodnocuje.

V tabulkách je v současnosti útočník Calgary Flames na druhém místě v počtu získaných kanadských bodů v základní části NHL hned za Waynem Gretzkym (Jágr 1 914, Gretzky 2 857). Překonání fenomenálního Gretzkyho je samozřejmě nereálné, ale například rekord v počtu odehraných zápasů je poměrně blízko.

Jágr má i se zápasem za Calgary odehraných již 1 712 zápasů a na prvního legendárního kanadského útočníka Gordieho Howea mu jich nyní chybí 55. Každý tým v základní části NHL odehraje 82 zápasů, a pokud se Jágr nezraní, má reálnou šanci první místo uzmout.

Další ceněný posun v tabulkách má Jágr na dosah v počtu asistencí na gól. První místo stejně jako u kanadských bodů a vstřelených branek neochvějně drží Wayne Gretzky, ale třeba na čtvrtého (a již profesionálně nehrajícího) Kanaďana Raye Bourqueho Jágr ztrácí pouhých 20 asistencí (Bourque 1 169, Jágr 1 149). V minulé sezoně za mužstvo Florida Panthers Jágr v základní části soutěže nastřílel 16 gólů a nahrál na 30, šance tu tak bezpochyby je.

Calgary Flames jsou již Jágrovým devátým a zároveň vůbec prvním kanadským týmem, za který v NHL hraje.