KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Je načase zavraždit prezidenta.“ Vyhrůžky smrtí vůči Donaldu Trumpovi zaplavily Twitter

Nespokojení Američané, kterým se nezamlouvá nově zvolený prezident jejich země, vzali útokem sociální síť Twitter. Hromadně zde vyzývají k zavraždění Donalda Trumpa, ato ještě předtím, než oficiálně nastoupí do úřadu dne 20. ledna 2017. 

...

Američanům vadí i viceprezident Mike Pence

„Netvrdím, že by se měl někdo pokusit o vraždu…ale pokud to někdo udělá, nesmí minout,“ zní jeden z tweetů, který koluje na sociální síti. V mnoha nespokojených voličích stále panuje naděje na to, že bude Donald Trump zabit ještě před tím, než nastoupí do úřadu. Rozzuření příznivci Hillary Clintonové svými protesty, násilím, pálením amerických vlajek i nadhazováním myšlenky vraždy hlavy státu dávají již několik dní důrazně najevo, že odmítají respektovat výsledky demokratických prezidentských voleb.

Podobné komentáře už zveřejnily i mnohé osobnosti veřejného života, například novinářka z Velké Británie Monischa Rajesh, která napsala: „Je načase zavraždit prezidenta“. Za svůj příspěvek byla silně zkritizována a nakonec tweet raději smazala.

Ani to však nepomohlo, neboť někteří uživatelé, jako například Michael Lindsay, si její tweet uložili a opětovně jej nasdíleli, aby se nestalo, že tato kontroverzní poznámka novinářky veřejnosti unikne.

Uživatel se jménem Greg napsal: „Já se jen modlím za to, aby první negr, který se pokusí Trumpa zabít, neminul.“

Uživatel vystupující pod označením Rebellion Report na Twitter v reakci na šílející Američany, kteří očekávají konec světa a chtějí Trumpa zabít, napsal: „Demokraté dne 8. listopadu: „Když vy jdete dolu, my stoupáme nahoru“. Demokraté dne 9. listopadu: „lidé musí zemřít“ a „zavražděte Trumpa“.

Jiní uživatelé Twitteru varovali před tím, že vražda nového prezidenta jen zanechá v USA ještě větší problém, kterým je viceprezident Mike Pence. I on je mezi mnoha voliči velice nepopulární postavou, například kvůli tomu, že vystupuje proti sňatkům mezi homosexuály i proti potratům.

„Pokud bude Trump zavražděn, zůstane vám tady ještě Mike Pence. A ten je snad ještě horší. Je třeba zabít oba,“ uvedla uživatelka jménem Molly.

Čtěte také: Trumpův triumf zničil neschopné experty, multikulturní mafii a genderové nacisty

Tajná služba prošetřuje reálně vypadající hrozby

Tajná služba už byla o hrozbách informována. Agentura uvedla, že je schopna rozpoznat, které hrozby jsou reálné a které jsou jen výkřikem do prázdna.  Jeden z uživatelů Twitteru uvedl, že se vyšetřovatelé náhle objevili v jeho domově poté, co na Twitter napsal, že „zastřelí Trumpa ihned, jak ho uvidí“.

Zaměstnanci tajné služby pak následně uvedli, že těm, kdo budou vytvářet takovéto hrozby, může hrozit pokuta a až pět let odnětí svobody. Podobnému odporu svého času čelil i prezident Barack Obama, když nastoupil do úřadu. Proti němu tehdy stáli především rasisté bílé pleti.

Ještě před tím, než byl Obama oficiálně jmenován prezidentem (2007), jej tajná služba hlídala na každém kroku. Současná nálada vůči nově zvolenému prezidentovi vedla k protestům po celé zemi, někteří z demonstrantů se nebrání ani výtržnictví.

 

Autor: ElS

Zdroj:  Daily Mail

Foto: © Jonathan Ernst / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek