KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Jedno dánské muzeum vás nechá poškrábat nádherné Lamborghini za 4 miliony

Umělecká výstava v Dánsku vyzývala své návštěvníky, aby vyškrábali zprávy a znaky na vystavené luxusní Lamborghini Gallardo.

...

Lamborghini Gallardo, které má hodnotu přibližně 4,2 milionu Kč, bylo v září uvedeno na výstavu v Muzeu umění v dánském Aarhusu. Milovníkům umění bylo během výstavy dovoleno poškrábat a pokreslit toto elegantní vozidlo tak moc, jak jen chtěli.

Nicméně jakmile výstava skončila, bylo umělecké dílo prohlášeno za úplné a nikdo na něj již nesměl sáhnout. Vůz byl vystaven v rámci exhibice s názvem „Žádný člověk není ostrov“.


Kurátor muzea v rozhovoru pro časopis Wonderful Engineering řekl: „Vše, co uděláte, každý čin, nějak poznamená společnost, ve které žijete. Nikdo z nás nezůstane nedotčený, protože každý malý čin má vliv na celek.“

Majitel vozu, umělec jménem Dolk, ho prý nechce „zničit“ tím, že ho nechá přemalovat.


Na automobilu je možné vidět nejrůznější znaky a nápisy. Jeden z návštěvníků například nakreslil srdce s frází „fast art“ (rychlé umění) uvnitř. Další pak na kapotu a bok vozidla psali náhodná čísla či písmena.

Znak Lamborghini byl téměř úplně seškrábán a někdo odstranil také nápis ze zadní části vozu.


Jeden z návštěvníků se dokonce pokusil přirovnat Lamborghini k naší domácí automobilové značce, když na vůz vyryl nápis „Skoda“.Autor: VoZ

Zdroj: Wonderful Engineering

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek