KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Jsme tady: ISIS zveřejnil výhružné video natočené u hlavního nádraží v belgických Antverpách

Vlakové nádraží v belgickém městě Antverpy bylo zajištěno bezpečnostními složkami poté, co zde bojovník Islámského státu natočil na video, ve kterém hrozil useknutím hlav civilistům a zaplavením ulic krví.

...

V děsivém videu Islámský stát Belgii varuje, že hrozba útoku na tuto zemi je bezprostřední. Na začátku videa ukazuje bojovník do kamery kus papíru, na kterém je napsáno „my jsme stále tady“ a video poté ukazuje teroristu, jak se prochází ulicemi Antverp.

Celé video bylo natočeno na městském hlavním nádraží a v jeho okolí. Policie nyní prochází záznamy CCTV kamer a zoufale se snaží autora videa identifikovat.

Video, které IS sdílel přes svou komunikační aplikaci, zveřejnil Ahmet S. Springs, vedoucí výzkumný pracovník a profesor kriminologie, práva a sociologie na George Mason University v americké Virginii.

Bývalý protiteroristický policejní náčelník, které je odborníkem na tuto teroristickou organizaci, řekl, že pokřiky v turečtině, které zaznívají ve videu, znamenají: „Brousili jsme naše nože a jdeme na vás, usekneme vám hlavy a ulice zaplavíme krví.“

Springs řekl, že se jedná o stejná hesla, která byla použita v propagandistických videích pro útok v Istanbulu, při kterém Adbulkadir Masharipov zastřelil v nočním klubu 39 lidí.

Dle zpráv místního tisku se počet policistů na antverpském hlavním nádraží po uveřejnění videa zvýšil.

„Policie učiní nezbytné kroky k zabezpečení hlavního nádraží, zatímco se čeká na výsledky výzkumu a analýzy hrozby od agentury OCAD. Samozřejmě zkoumáme také kamerové záznamy ze stanice,“ řekl pro VTN mluvčí Sven Lommaert.

Muž na videu prochází ulicí poblíž nádraží a míjejí ho lidé v autech, na kolech i chodci. Video je ukončeno těsně předtím, než vstoupí do budovy hlavního nádraží.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek