KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Kaczynski: „Polsko nebude přijímat žádné uprchlíky kvůli hrozbě pro národní bezpečnost“

Předseda vládnoucí polské strany Právo a spravedlnost a zároveň bývalý premiér Jaroslaw Kaczynski v pondělí pro Radio Poland uvedl, že Polsko nebude kvůli nedávným teroristickým činům přijímat žádné uprchlíky. Dodal, že se jeho země bude rovněž bránit jakémukoliv zákonu nutícímu členy EU platit 250 000 eur (6,75 milionu korun) za každého odmítnutého uprchlíka.

...

„Chceme mít svou zemi pod kontrolou,“ uvedl Kaczynski

„Po nedávných událostech spojených s teroristickými činy Polsko nebude přijímat uprchlíky, protože neexistuje žádný mechanismus, který by zajistil bezpečnost,“ řekl Kaczynski.  Polsko také ostře vystupuje proti návrhu Evropské komise, která chce donutit členské státy platit 250 000 euro za každého odmítnutého žadatele o azyl, jehož má země přijmout na základě kvót.

„Takovéto rozhodnutí by zrušilo suverenitu členských států EU - samozřejmě především těch slabších. Nesouhlasíme s tím, musíme proti tomuto rozhodnutí vystupovat, protože máme a i nadále budeme mít svou vlastní zemi pod kontrolou,“ řekl bývalý premiér. Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak minulý týden uvedl, že celý systém povinných kvót je „špatný a nedává smysl“.

Polsko by muselo za nepřijaté uprchlíky zaplatit přes 1 miliardu eur

Cílem návrhu Evropské komise je přerozdělit tíhu uprchlické vlny padající na vstupní země, jako je Řecko, zavedením azylových kvót pro každý členský stát EU. Země, které přijetí uprchlíků odmítnou, by mohly čelit vysokým pokutám.

Polsko je ve svých postojích vůči přijímání migrantů neústupné. Podle návrhu EU by mělo přijmout 6 500 uprchlíků. Pokud tak neučiní, bude muset zaplatit více než 1 miliardu eur (přes 27 miliard korun). Obdobný postoj má i Maďarsko, které označilo systém pokut za vyděračský. Autor: ElS

Zdroj: Radio Poland

Foto: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek