KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Katolická škola v Austrálii zakryla sochu svatého kvůli „nešťastně zvolenému designu“

Katolická škola v australském Adelaide byla donucena zakrýt svou nově odhalenou sochu postavenou na počest svatého Martina de Porrese. Socha totiž na sociálních sítích vyvolala poprask kvůli nešťastně zvolenému designu, který některým pozorovatelům evokoval něco zcela jiného, než zamýšlel sochař. 

...

Dvourozměrné návrhy sochy se podle ředitele školy zdály být v pořádku

Socha představující svatého Martina de Porrese, který dává dítěti chleba, vyvolala krátce po svém představení poprask. Katolická škola v Blackfriars musela sochu zakrýt, protože dle pozorovatelů byl postoj sochy zvolen „velice nešťastně“. Když se její fotografie dostala na sociální sítě, mnozí uživatelé poznamenali, že to vypadá, jako by svatý Martin dával dítěti něco úplně jiného než chléb.

Podle serveru news.co.au museli zaměstnanci školy sochu zakrýt černou látkou poté, co se fotografie stala virální záležitostí. Ředitel školy Simon Cobiac uvedl, že socha byla navržena sochařem z Vietnamu a její návrhy ve dvourozměrné formě nevzbuzovaly dojem, že by na soše bylo něco divného či nevhodného.


Foto: Twitter

Sochu by nyní měl upravit jeden z místních sochařů

„Plány na sochu viděl a schválil výbor školy už v květnu, ale jakmile byla socha instalována ve své konečně podobě, shledali jsme, že by mohla vyvolávat nevhodné asociace, a proto byla zakryta,“ řekl Cobiac, který dodal, že jeden z místních sochařů byl již pověřen, aby sochu upravil. Fotografie sochy byla umístěna na Instagramu, kde rychle vyvolala reakci několika tisíc lidí.


Foto: Twitter

Socha představuje svatého Martina de Porrese, který byl v 16. století znám pro svou pomoc chudým prostřednictvím zřizování sirotčinců a dětských nemocnic v jeho rodném Peru. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek