KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

KLDR tvrdí, že se „teroristická“ CIA pokusila zavraždit Kim Čong-una chemickou zbraní

Severní Korea prohlásila, že se USA pokusily zavraždit jejího nejvyššího vůdce Kim Čong-una, a to počátkem tohoto roku. Severokorejská tisková agentura KCNA uvedla, že CIA chtěla použít chemický nebo biologický jed, aby diktátora odstranila. Údajný pokus o vraždu hlavy státu podle KLDR poukazuje na to, že jsou USA „hlavním pachatelem terorismu.“

...

Podle severokorejské vlády využívají USA boje proti terorismu k tomu, aby mohly svrhnout cizí vlády

Ve zprávě agentury KCNA stálo: „V květnu letošního roku se skupina hanebných teroristů ze CIA a jejích loutek z Jižní Koreje, jež infiltrovala naši zem, pokusila provést teroristický čin vůči našemu nejvyššímu velitelství za použití biologických a chemických zbraní, což bylo zastaveno. Toto jednání jednoznačně dokazuje skutečnou povahu USA jakožto hlavního pachatele terorismu.“

KCNA také prohlásila, že USA „mění své barvy jako chameleon,“ aby tak ospravedlnily svržení vlád v jiných zemích. KLDR obviňuje Washington z toho, že využívá válku proti terorismu jako ospravedlnění svých intervencí v Afghánistánu, Iráku a Libyi.

CIA se k obvinění ze spiknutí nevyjádřila

Probíhající raketové testy ze strany Severní Koreje v poslední době prohloubily napětí mezi touto asijskou zemí a USA, což dovedlo prezidenta Spojených států Donalda Trumpa k velice ostrým výhružkám ohledně „úplného zničení“ tohoto komunistického státu.

Severokorejská vláda už v květnu prohlásila, že zabránila americkému spiknutí vůči jejímu nejvyššímu vůdci. Ministerstvo tvrdilo, že útok měl spáchat muž jmenovaný pouze jako „Kim.“ CIA odmítla tyto zprávy komentovat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek