KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Klientů spořících na penzi ve třetím pilíři ubývá

Od konce minulého roku ubylo až 130 tisíc lidí, spořících na důchod v rámci třetího pilíře. Ke třetímu čtvrtletí je to celkem 4,831 milionu lidí, kteří v rámci třetího pilíře spoří. Pokles zaznamenaly i transformované fondy, kde došlo k poklesu o 232 tisíc klientů.
...

Vláda by měla spoření zatraktivnit

Podle Vladimíra Bezděka, prezidenta Asociace penzijních společností, by se měla vláda snažit způsob spoření vylepšit a zatraktivnit jej tak pro další možné i stávající klienty. V penzijních fondech je nyní uloženo celkem 310 miliard korun, což je o zhruba deset procent více, než tomu bylo v lednu tohoto roku. Z toho největší část se nachází ve fondech transformovaných (304,8 miliardy Kč), zbytek je ve fondech účastnických (3,472 miliardy Kč) a důchodových (1,4 miliardy Kč). Účastnické fondy jsou ze tří jmenovaných jediné, u kterých došlo k nárůstu klientů a to o 102 tisíc.

Druhý pilíř se bude rušit

Vedle třetího pilíře je i druhý pilíř, který vznikl za vlády Petra Nečase. Druhý pilíř se ale bude díky dnešnímu rozhodnutí vlády rušit. Toto spoření v současnosti využívá 83 tisíc klientů, zatím je stále možné do druhého pilíře vstoupit. V rámci třetího pilíře přispívají na spoření i zaměstnavatelé a to u celkem 973 tisíc klientů. Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění se v průměru pohybuje mezi 664 Kč měsíčně a 766 Kč v rámci doplňkového penzijního spoření. V systému dobrovolného penzijního připojištění jsou až tři čtvrtiny pracujících či práceschopných lidí. V současnosti je možné uzavírat pouze smlouvy o doplňkovém penzijním spoření.

Autor: ElS, Zdroj: ČTK

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek