KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Kodaňská policie vyšetřuje krádež vodky za 27 milionů korun

Milionová lahev tvrdého alkoholu byla odcizena v úterních ranních hodinách v kodaňské čtvrti Vesterbro.

...

Lahev vodky za 8 milionů dánských korun (něco málo přes 27 milionů českých korun) byla v úterý odcizena z kolekce majitele baru Café 33 v kodaňské čtvrti Vesterbro. Vodka s názvem Russo Baltique je podle majitele baru a kolekce jediná na světě a její cena je tak vysoká díky použití tří kilogramů zlata a tří kilogramů stříbra na výrobu lahve. Dozdobena je navíc kouskem koženého polstrování z vozu, který v roce 1912 jel na Rallye Monte Carlo.

„Jsem samozřejmě velmi rozčílen. Byla to třešnička na dortu mé kolekce. Z 1200 lahví, které mám, byla tato opravdu výjimečná,“ dodává Brian Ingberg, majitel baru. Lahev vodky Russo Baltique měl dle vlastních slov půjčenou z továrny Dartz, která sídlí v Litvě a specializuje se na drahá auta a vodku. Součástí Ingbergovy kolekce byla šest měsíců.


Zatímco krádež byla ohlášena kodaňské policii, majitel kolekce se snaží zloděje lapit i sám, když na Facebooku kolekce s vodkou sdílel fotky lupičů pořízené bezpečnostní kamerou. Zloději podle něj pro vniknutí do podzemního „muzea vodky“, do kterého se prochází skrze bar, museli mít klíče či jejich kopie. Kromě milionové vodky navíc nic nezmizelo a zloději tak pravděpodobně šli najisto, když ostatních 1200 položek kolekce zůstalo netknutých.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek