KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Kompletně jste selhali,“ zlobí se makedonský prezident na Berlín

Makedonský prezident Ďorge Ivanov v pátek uvedl, že je jeho země nucena platit za chyby EU uprostřed rekordní uprchlické krize. „Pokud jde o humanitu, Německo se chová velice dobře. Ale pokud jde o bezpečnost, vaše země selhala,“ řekl prezident na adresu Německa.

...

Makedonie musela kvůli uprchlíkům vyhlásit národní krizi

Ivanov také uvedl, že kancléřka Angela Merkelová prokázala svým liberálním přístupem k migrační krizi „velkou odvahu.“

„Nikdo však nemá odvahu říci, co nás ještě čeká. Mezi Súdánem a Egyptem čeká 20 milionů lidí, kteří se budou chtít dostat do Evropy. Proud uprchlíků neskončí, protože jsou všichni o všem informováni skrze Twitter a Facebook,“ řekl prezident Makedonie.

Uzavření makedonských hranic sice fakticky zastavilo příliv uprchlíků do severní Evropy, ale zanechalo tisíce lidí uvízlých v Řecku. Ivanov obvinil EU z toho, že podcenila masivní příliv lidí z Turecka a musí teď čelit obrovské uprchlické vlně.

„Uprostřed uprchlické krize musíme platit za chyby EU. Už jsme utratili 25 milionů eur z financí našich daňových poplatníků a museli jsme vyhlásit národní krizi,“ řekl Ivanov. „A co jsme dostali od Evropy na oplátku? Nic! Ani cent! Namísto toho jsme byli jako země, která není členem EU, nuceni ochraňovat Evropu,“ pokračoval prezident.

Makedonie zabavila 9 tisíc padělaných pasů

Ivanov obvinil EU ze zmaření nadějí na členství jeho země v Unii a dodal, že v evropském pohledu není jeho země „nikým, ani zemí EU, ani zemí schengenského prostoru, ani členem NATO.“

Ivanov také řekl, že EU ztratila dohled nad bezpečností kvůli uprchlíkům přicházejícím z válkou zničené Sýrie, Iráku, Afghánistánu a dalších zemí. „Kdybychom se spoléhali na Brusel a nereagovali na krizi sami, byli bychom teď zaplaveni džihádisty,“ uvedl.

Makedonie dosud podle Ďorgeho zabavila asi 9 000 padělaných nebo odcizených pasů, ale bezpečnostním složkám v zemi nejsou příliš platné, protože země EU včetně Německa odmítly s balkánskou zemí sdílet informace o známých džihádistech nebo biometrických identifikačních technologiích.

 

Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Huffingtonpost

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (6 příspěvků)

Komentáře (6)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Moje ucta a obdiv Makedonii. Jsou v obrovskem problemu jen diky spatne politice Nemecka a Bruselu a v podstate svym zodpovednym pristupem Nemecko chrani a to nedela vubec nic-:(. Vsechna cest Makedonii!!!
Chrání celou střední a západní Evropu, aniž by si to zdejší papaláši hodlali připustit. Díkybohu, že nejsou v EU a mohou jednat vlastním rozumem, ne podle taktovky Bruselu. Merkelová by mu měla líbat nohy, i tak bude mít sakramentsky co dělat s tím milionem uprchlíků, který už v Německu má.
Před Makedonii smekám i když mají takový velký problém.Proč se tureckým převozníkům dává tolik eur z unie ,kteří akorát vydírají a kladou si podmínky???Kde to jsme??? Naše vláda jako vždy se ještě neprobudila ze zlého snu.....
Také smekám před Makedonií. Ta se první dokázala postavit EU!!!!! Hloupost politiky EU.Jak je možné žeTurecko člen NATO a zastaví lodstvo a nepustí aby zabránilo migraci z Turecka!!!!!!! Samé vydírání akolik miliard se jim platí VYDĚRAČI nic víc že se nestydí!!! A ještě se mají stát členy EU! DRZOST,NEMORÁLNOST!!!!!
Ma ucta a respekt, ale v jedne veci se kurevsky plete pan. Kdyby byl v EU, tak plot stavet nesmi a byli by taky zaplaveni dzihadisty, takze at je rad, ze neni clenem tohoto prokleteho paktu.
tsoufaki | 05.04 2016 07:06 Eurodenik.cz dobré ráno! No to vy nevíte že hranice Řecko Makedonie neexistují? Tady se jedná o hranice Řecka a Skopje totiž! Makedonie je Řecka oblast a končí na hranici ze Skopje! Skopje je část bývalé Jugoslávie takže by bylo dobré kdybyste informovali správně svoje čtenáře! No totiž jméno pro Skopje jako Makedonie se snaží podporovat jako proletariat USA pro svoje ekonomickopoliticke plány které chystají pro naší Evropu! To kdyby pojmenovali najednou třeba Slovensko jako Moravu to by se nám taky určitě nelíbilo že ano? !