KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Koncern Kalašnikov: USA nemá povolení k výrobě AK-47

"Spojeným státům skončila práva na výrobu útočné pušky Kalašnikov v USA. I přesto několik amerických společností pokračuje ve výrobě těchto zbraní," řekl v úterý zástupce znepokojeného koncernu Kalašnikov.
...

"Práva na výrobu útočné pušky Kalašnikov vydané v řadě zemí, včetně Spojených států, během 70. let dvacátého století po uplynutí promlčecí lhůty ztratily svou právní sílu," řekl zástupce koncernu Kalašnikov agentuře Tass. Od 90. let se bohužel nikdo nestaral o to, aby nějakým způsobem ochránil duševní vlastnictví Kalašnikov. V důsledku toho se značka dostala z právního hlediska do katastrofální situace.

"I přes nedostatek zákonných práv vyrábí AK-47 ve Spojených státech asi tři společnosti. V letošním roce se k nim přidal další výrobce - společnost Century. Na výrobě těchto zbraní se dnes podílí více než dvě desítky firem po celém světě." řekl úředník.

Současné vedení koncernu Kalašnikov zahájilo proces na ochranu ochranné známky, která v USA zatím nebyla registrována. "Vzhledem k anti-ruským sankcím byl proces zápisu ochranné známky na útočnou pušku v USA pozastaven," řekl zástupce Kalašnikov.

Americké firmy se rozhodly vyrábět pušky Kalašnikov kvůli sankcím ze strany USA, které zakázaly dovoz ruských zbraní do země. Jedním z prvních případů je společnost Russian Weapon Company (RWC).

Autor: Cid, Tass

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek