KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Kostarická policie zatkla muže, který plánoval další teroristický útok na koncertě Ariany Grande

Kostarická policie zatkla 22letého muže z Kolumbie, který měl v plánu spáchat teroristický útok na koncertě Ariany Grande na Kostarice. Vyšetřovatelé zahájili stíhání poté, co útočník zaslal výhružnou zprávu v arabštině na webové stránky organizátorů koncertu. 

...

Útočník se chtěl nejspíš inspirovat masakrem v Manchesteru

Podezřelým je Caicedo Lopez z Kolumbie, do jehož bytu v Tibas poblíž hlavního města San Jose včera vtrhla policie. Vyšetřovatelé na místě zabavili dva mobilní telefony, jejichž prostřednictvím byla hrozba vyslána.

Útočník, který neměl u kostarické policie žádné záznamy, se chtěl nejspíš inspirovat sebevražedným atentátem, k němuž došlo dne 22. května na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru. Tento útok si vyžádal 22 obětí a dalších 119 zraněných.


Ariana Grande. Foto: Flickr

Koncert proběhl dle plánu, fanoušci byli pečlivě prohledáni

Ředitel Oddělení pro soudní vyšetřování (OIJ), které mělo pátrání po teroristovi na starosti, uvedl: „Hrozba byla napsána v arabském jazyce a naznačovala, že na koncertě může dojít k útoku. Jednalo se o velmi citlivou situaci.“

Policie zahájila pátrání ihned poté, co byla hrozba vyslána. Jakmile byl Lopez vypátrán a zatčen, policie jej předala státním zástupcům. Koncert nakonec proběhl podle plánu a Ariana zazpívala v Parque Viva před 14 000 fanoušky.

Organizátoři ve svém prohlášení uvedli: „Operace byla provedena naprosto profesionálně.“ Ještě v sobotu provedla policie havarijní cvičení, aby před koncertem zkontrolovala bezpečnostní opatření. Všichni fanoušci byli důkladně prohledáni, než byli vpuštěni do sálu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek