KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Kuvajt popřel zákaz vstupu do své země pro některé muslimy, který pochválil i Trump

Kuvajt dementoval nepravdivé zprávy z mnoha médií, že zakázal vstup občanům z několika převážně muslimských zemí. Tyto zavádějící informace přitom na Facebooku ocenil i americký prezident Donald Trump.

...

Občané zmíněných zemí můžou do Kuvajtu cestovat

„Chytré!“ napsal minulý čtvrtek Trump na svém oficiálním facebookovém profilu s odkazem na zprávu jordánského zpravodajského webu Al Bawaba, který informoval o tom, že Kuvajt podobně jako Trumpova administrativa dočasně zakázal přístup občanům z několika zemí.

Na jordánském webu se psalo o tom, že do Kuvajtu nesmí Syřani, Iráčani, Íránci, Pákistánci a Afghánci a že „tento všeobecný zákaz je již v platnosti.“

Tuto zprávu převzalo mnoho zpravodajských serverů včetně médií, která sympatizují s Trumpem, jako jsou například Breitbart, Infowars nebo Sputnik. Objevila se i na webu zpravodajské agentury Reuters.

Kuvajtské ministerstvo zahraničí však tuto zprávu obratem dementovalo. „Kuvajt kategoricky odmítá tyto zvěsti a prohlašuje, že všechny zmíněné národy mají v Kuvajtu široké komunity, které užívají plné rovnoprávnosti,“ citovala v pátek kuvajtské státní tisková agentura KUNA z prohlášení mluvčího ministerstva zahraničí.

V prohlášení se dále píše, že občané těchto států mohou normálně do Kuvajtu cestovat.

Trumpa podpořily Spojené arabské emiráty

Trumpovo nařízení z minulého týdne o 90denním zákazu vstupu do Spojených států pro cestující z Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu způsobilo zmatky na letištích a rozsáhlé protesty.

Představitelé zákazem postižených zemí i některých dalších států tento krok odsoudili, ale Trump na svém twitterovém účtu napsal, že jeho opatření má ve zmíněném regionu podporu.

Je zajímavé, že některé země na Středním východě s tímto zákazem souhlasí. Dobře vědí, že někteří lidé šíří smrt a destrukci,“ napsal Trump.

Jedinou zemí, která veřejně na tento zákaz tímto způsobem zareagovala, jsou Spojené arabské emiráty. Ministr zahraničí Šajch Abdullah bin Zayed zákaz označil za interní záležitost Spojených států, která není primárně zaměřená proti muslimům.


Autor: jil

Zdroj: Reuters

Foto: Reuters /Yuri Gripas

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek