KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Le Penová jde do dalších voleb, chce se ucházet o místo ve francouzském parlamentu

Francouzská pravicová vůdkyně Marine Le Penová uvedla, že se chce příští měsíc utkat o místo v parlamentu. Její strana Národní fronta má ambice na to stát se hlavní opoziční silou. Nadcházející parlamentní volby určí nový politický vzhled Francie poté, co byla tradiční levice a pravice vyloučena z boje o prezidentské křeslo a do čela státu nastoupil centrista Emmanuel Macron. 

...

Le Penová už se pokoušela kandidovat dvakrát, pokaždé neúspěšně

„Ano, budu kandidovat,“ uvedla Le Penová v rozhovoru pro francouzský televizní kanál TF1 s tím, že bude kandidovat v Hénin-Beaumontu na severu země.

O to samé se zde pokoušela už v letech 2007 a 2012, ovšem neúspěšně.  „Nedokážu si představit, že bych nepoužila své zbraně v bitvě, kterou považuji za zásadní,“ uvedla politička.

Le Penová, která v prezidentských volbách získala 33,9 % hlasů, skončila v poli poražených, i když získala více než 10 milionů hlasů.

Euroskeptická politička se chce věnovat problematice eura

Poražená kandidátka obvinila hlavní politické strany z toho, že „jednají ve vzájemné shodě“ s vládou i s novým prezidentem. Macron tento týden odhalil nový kabinet s kombinací socialistických, centristických a republikánských stran.

Euroskeptička uvedla, že je především potřeba prodiskutovat současnou francouzskou měnu (euro), která podle ní není nadále vhodná. „Toto téma značně znepokojuje francouzský lid a je třeba jej vzít v úvahu, probrat jej a reagovat na něj,“ uvedla.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek