Vůdčí představitelka Národní fronty odhalila svou vizi francouzské zahraniční politiky, která zahrnuje plány zrušit byrokracii EU, která podle ní zanechala Francii „oslabenou“ a „odříznutou“ od světa.

Při svém čtvrtečním prohlášení v Paříži uvedla: „Je na čase, abychom skoncovali s tímto byrokratickým monstrem, kterým Evropská unie je. Evropské země spolu pojí spousta věcí a tato povinná koalice ničí jednotlivé členské státy.“

Krajně pravicová politička také slíbila, že nedovolí, aby její země byla „ponížená, izolovaná a plně závislá na EU“ a varovala: „Evropská unie není řešením, ale problémem.“

Nacionalisté EU podle ní dláždí cestu „nové“ Evropě. Ke svému projevu dodala: „Jsem nadšená, když vidím, že Evropané otevřeně vystupují proti Unii a volají po Evropě tvořené národy. My vybudujeme lepší Evropu, ať už se to paní Merkelové a panu Schulzi líbí, nebo ne.“

Nadějná prezidentská kandidátka, která má již víceméně garantované místo v závěrečném kole nadcházejících jarních prezidentských voleb, řekla, že pokud bude zvolena prezidentkou, znovu vyjedná, ne-li zruší, smlouvy v rámci EU jako první krok na cestě za vytvořením Evropy národů.

Slíbila, že se vymaní z vojenského velení NATO, a přidala se tak k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který již dříve hrozil vystoupením z této aliance.

Jako samozvaná Trumpova fanynka uvedla, že obdivuje jeho „realismus a touhu po změně“ a že doufá, že zruší intervenční politiku Baracka Obamy.

Odpůrkyně EU také řekla, že Rusko hraje „zásadní vyvažovací roli v udržování světového míru“ a „EU k němu přistupuje špatně“.

Začátek projevu Le Penové byl přerušen polonahou protestující feministkou, která křičela: „Marine je falešná feministka!“ Protestující byla ale rychle odvedena příslušníky bezpečnostních složek.

Autor: VoZ

Zdroj: Express

Foto: Getty