KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Le Penová slibuje, že Francii zbaví byrokratického monstra v podobě EU a vytvoří nový blok národů

Marine Le Penová označila Evropskou unii za „totalitní instituci“ a v případě svého vítězství v prezidentských volbách slíbila osvobodit „oslabenou“ Francii od této ničivé zátěže unijní byrokracií.

...

Vůdčí představitelka Národní fronty odhalila svou vizi francouzské zahraniční politiky, která zahrnuje plány zrušit byrokracii EU, která podle ní zanechala Francii „oslabenou“ a „odříznutou“ od světa.

Při svém čtvrtečním prohlášení v Paříži uvedla: „Je na čase, abychom skoncovali s tímto byrokratickým monstrem, kterým Evropská unie je. Evropské země spolu pojí spousta věcí a tato povinná koalice ničí jednotlivé členské státy.“

Krajně pravicová politička také slíbila, že nedovolí, aby její země byla „ponížená, izolovaná a plně závislá na EU“ a varovala: „Evropská unie není řešením, ale problémem.“

Nacionalisté EU podle ní dláždí cestu „nové“ Evropě. Ke svému projevu dodala: „Jsem nadšená, když vidím, že Evropané otevřeně vystupují proti Unii a volají po Evropě tvořené národy. My vybudujeme lepší Evropu, ať už se to paní Merkelové a panu Schulzi líbí, nebo ne.“

Nadějná prezidentská kandidátka, která má již víceméně garantované místo v závěrečném kole nadcházejících jarních prezidentských voleb, řekla, že pokud bude zvolena prezidentkou, znovu vyjedná, ne-li zruší, smlouvy v rámci EU jako první krok na cestě za vytvořením Evropy národů.

Slíbila, že se vymaní z vojenského velení NATO, a přidala se tak k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který již dříve hrozil vystoupením z této aliance.

Jako samozvaná Trumpova fanynka uvedla, že obdivuje jeho „realismus a touhu po změně“ a že doufá, že zruší intervenční politiku Baracka Obamy.

Odpůrkyně EU také řekla, že Rusko hraje „zásadní vyvažovací roli v udržování světového míru“ a „EU k němu přistupuje špatně“.

Začátek projevu Le Penové byl přerušen polonahou protestující feministkou, která křičela: „Marine je falešná feministka!“ Protestující byla ale rychle odvedena příslušníky bezpečnostních složek.

Autor: VoZ

Zdroj: Express

Foto: Getty

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek