KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Le Penová v rozhovoru požádala o odstranění vlajky EU: „Chci vládnout Francii, nikoliv Evropě“

V rozhovoru odvysílaném jen několik dní před francouzskými prezidentskými volbami předsedkyně francouzské Národní fronty a zároveň prezidentská naděje Marine Le Penová požádala o symbolické odstranění vlajky Evropské unie z ateliéru, kde se televizní rozhovor natáčel. Le Penová uvedla, že hodlá vládnout Francii, nikoliv Evropě. Už v minulosti slíbila, že v případě svého vítězství svolá referendum ohledně možného odchodu Francie z EU. 

...

Pravicová politička slibuje odstranění evropské vlajky z vládních budov

Při politických rozhovorech se ve Francii často využívá kombinace francouzské trikolory a modré vlajky Evropské unie, která je posázena 12 hvězdami. Jenže v úterý, kdy Le Penová navštívila ateliér televizního kanálu TF1, požádala o to, aby byla tato vlajka odstraněna. 

„Před souhlasem, že se zúčastníte tohoto programu, jste nás paní Le Penová požádala, abychom odstranili Evropskou vlajku, která měla být za vámi,“ řekl zpovídající Gilles Bouleau, aby jinou výzdobu místnosti vysvětlil divákům.

„Chci být prezidentkou Francie, nikoliv Evropské komise. Jsem přesvědčena, že Evropská unie způsobila našemu lidu a naší zemi hodně škod na ekonomické a sociální úrovni, a to také díky vymizení hranic,“ odůvodnila Le Penová svůj požadavek.

I když se pravicová politička v minulosti vedle vlajky EU často objevovala, její postoj vůbec není ničím novým. Odstranění této vlajky z vládních budov je jedním z jejích 144 předvolebních slibů. Le Penová chce v případě svého zvolení také zajistit, aby namísto toho byla všude přítomna francouzská trikolora.

Le Penová apeluje na větší kontrolu hranic

Zatímco se zaměření na vlajky může zdát v zemi s ekonomickou stagnací a neustálou hrozbou teroristických útoků jako malicherné, odkazuje k širším problémům, které jsou předmětem nastávajících prezidentských voleb.

Le Penová, která se dle předvolebních průzkumů provedených v minulém týdnu pravděpodobně dostane do druhého kola prezidentských voleb, tvrdí, že se Francie musí zbavit eura a prosadit referendum ohledně členství v EU.

Politička rovněž apeluje na větší kontrolu hranic a potlačení ekonomické migrace a islámského terorismu.


Autor: ElS

Zdroj: Politico

Foto: © Télévision Française / YouTube

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek