KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Lékaři bez hranic: Policie v Paříži zabavuje za mrazivých teplot migrantům přikrývky

Organizace Lékaři bez hranic varovala před „systematickým policejním násilím“ a nařkla pařížskou policii z rozhánění migrantů bez domova slzným plynem a kradení jejich přikrývek, pomocí kterých se snaží chránit před mrazivými teplotami.

...

Corinne Torreová, koordinátorka charitativního programu, v neděli pro deník Independent uvedla, že policisté probouzí také migranty uprostřed noci, obtěžují je a zakazují jim sedět na zemi, zatímco čekají ve frontě na místo v azylovém domě ve čtvrti La Chapelle.

„V období zimy by veřejná moc měla poskytnout střechu nad hlavou všem migrantům, a to jako urgentní záležitost. Místo toho jim pořádková policie zabavuje přikrývky nebo je nutí stát dlouhé hodiny ve frontě, a to vše v absurdní snaze odstranit tyto lidi v nesnázích ze zraku veřejnosti. Toto popírání reality ve formě použití násilí musí přestat,“ řekla Torreová. Ve svém prohlášení také uvedla, že její organizace minulý týden pomáhala 8 lidem, kteří se dostali téměř do stavu podchlazení.

Torreová dále řekla, že pařížské centrum pro přijímání migrantů, které je jediné ve městě a bylo otevřeno v listopadu, je již několik týdnů soustavně plné, přičemž každý den čeká ve frontě na místo v tomto centru 100 až 150 migrantů, kteří musí spát venku mnohdy i několik dní, než se uvolní místo.

Centrum, které francouzskou vládu stálo 6,5 milionu eur (175,5 milionů Kč), předkládá Paříž jako příklad, který by měli ostatní následovat. Jeho stavba začala poté, co bylo v Paříži od června 2015 do listopadu 2016 vyklizeno 30 provizorních uprchlických táborů.

Uzavření notoricky známého migrantského tábora v Calais přezdívaného „Džungle“ vedlo také k přítoku migrantů, kteří spí volně na ulicích francouzského hlavního města. Ihned po uzavření tábora v Calais začala vznikat „stanová města“, která ale francouzský prezident Hollande nařídil vyklidit policií, protože „nebyla hodna Francie“ a nemohla být „tolerována“.

Francouzský ministr vnitra Bruno Le Roux se policejních orgánů ale zastal, naléhal na ukončení „národního sportu zpochybňování“ policejní práce: „Absolutně s tímto pohledem nesouhlasím. To, co policie v současnosti dělá, je, že poskytuje útočiště pro zranitelným lidem,“ řekl v neděli.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
téměř do stavu podchlazení.... :-))))))))
Pevně doufám, že všichni umrznou a ziskovky nebudou mít koho vydávat za zdroj svých milionů EUR!
mráz je moc dobrý, jen ať trvá, odběrem plynu posilujeme ruskou ekonomiku a venku umrzne havěť, která by se přemnožila!