KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Letadlo norských aerolinií s 60 instalatéry na palubě muselo přerušit let kvůli…nefunkčním toaletám

Piloti se rozhodli let přerušit a vrátit se zpět, protože se ukázalo, že všechny toalety na palubě jsou nefunkční. Z bezvýchodné situace nepomohl ani fakt, že na palubě se v tu chvíli nacházelo neuvěřitelných 60 kvalifikovaných instalatérů.

...

Let norských aerolinií DY1156 měl v sobotu namířeno z Osla do Mnichova. Po startu v 9:34 ráno však do cílové destinace v hlavním městě Bavorska v plánovaných 11:45 dopoledne již nedorazil. Letadlo se místo toho nedaleko norských hranic otočilo a vrátilo zpět kvůli rozbitým toaletám.

„Je pravda, že let DY1156 z Osla do Mnichova byl nucen vrátit se zpět do Osla, neboť došlo k zjištění problémů s toaletami na palubě. Letadlo nějakou dobu kroužilo nad Hedmarkem (norský kraj ležící východně od Osla, pozn. red.), aby spálilo palivo a nebylo příliš těžké pro přistání,“ vysvětlila pro list Dagbladet mluvčí norských aerolinií Fatima Elkadi, kterou citoval The Local.

Cestu letounu i jeho kroužení před přistáním ukazuje mapování letu, které zveřejnil FlightRadar24 na svém Twitteru.

Původně prostá informace o přerušení letu v důsledku závad se stala mnohem zajímavější, když tisk zveřejnil informaci, že na palubě letadla s nefunkčními záchody se nacházelo celkem 85 členů norského instalatérského odvětví a celkem 60 kvalifikovaných instalatérů z norské společnosti Rørkjøp.

Instalatéři podle všeho cestovali do Německa pracovně.

„Tolik instalatérů v jednom letadle, které se musí vrátit kvůli problému s toaletami. Pravděpodobně dost na to, aby to jednoho rozesmálo,“ podotknul Hans Christian Ødegård, jeden z instalatérů na palubě.

Se záchranou pověsti svých zaměstnanců následně přispěchal výkonný ředitel společnosti Rørkjøp Frank Olsen, podle kterého pasažéři vzali nenadálou situaci s humorem.

„Samozřejmě, že bychom velmi rádi toalety opravili. Naneštěstí je nutné opravu provést zvenčí a my dospěli k názoru, že nechceme riskovat a vyslat ven instalatéra ve výšce 10 000 metrů,“ vysvětlil zřejmě pobavený Olsen.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek