KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem havarovalo v kolumbijských horách, z 81 pasažérů přežilo jen 6

Letadlo s 72 pasažéry a 9člennou posádkou kvůli elektrickému výpadku havarovalo v odlehlých kolumbijských horách. Podle posledních informací přežilo jen 6 lidí, kteří aktuálně v nemocnici bojují o život. Na palubě letounu byl i prvoligový brazilský fotbalový tým. 

...

Záchranáři se museli potýkat s těžko přístupným terénem

Fotbalový tým Chapecoense byl na cestě z Bolívie do Kolumbie na mezinárodní letiště Medellín, kde se měl zúčastnit finálového zápasu prvoligového turnaje Copa Sudamericana. Fotbalisté měli původně letět jiným letadlem, ale brazilské letecké autority jim zabránily letět plánovaným charterovým letem. Jenže náhradní letoun měl nečekané potíže a kolem 22:00 místního času se ztratil z radarů. Letadlo poté havarovalo v odlehlých kolumbijských horách.


Když k troskám letounu dorazili záchranáři, nalezli zde několik přeživších, mezi nimiž by měl být i fotbalový obránce týmu Chapecoense Alan Ruschel či brankáři Jakson Follman a Danilo. Letoun havaroval zhruba v 22:15 místního času poté, co utrpěl výpadek proudu při přeletu nad hornatou oblastí Antioquia.


Podle místních úřadů narazil letoun do jedné ze zdejších hor a rozlomil se na dvě části. Záchranným jednotkám ztěžoval práci prudký déšť, který je v této hornaté oblasti běžný. Záchranáři odnášeli přeživší jedince v husté mlze na nosítkách, sanitky byly od místa nehody vzdáleny 700 metrů. Některé z nich dokonce uvízly v bahně, které se po prudkém dešti vytvořilo.


Fotbalový tým byl jen krůček od vítězství v prestižním turnaji

Fotbalový tým stihl ještě před nástupem na palubu letadla natočit dění na letišti, video pak umístil na své Facebookové stránky. Brazilský tým z malého města Chapeco byl uprostřed pohádkové sezóny. V roce 2014 vstoupil do první ligy poprvé od roku 1970 a minulý týden se dostal do finále fotbalového turnaje Copa Sudamericana, což je jihoamerický ekvivalent Evropské ligy UEFA.


Tým Chapecoense ještě před odletem

„Nechť bůh provází naše sportovce, funkcionáře, novináře a další hosty, kteří cestují s naší delegací,“ uvedl klub v krátkém prohlášení na Facebooku ještě před letem. Bohužel se tak nestalo. Na Twitteru už se objevily mrazivé záběry z leteckého radaru, na kterém byl údajně vidět přesný okamžik, kdy letoun havaroval.Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek