KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Letadlo se 168 pasažéry minulo přistávací dráhu a zůstalo viset ze srázu

Dopravní letadlo s celkem 168 lidmi na palubě se dostalo do problémů poté, co se pokusilo přistát na tureckém letišti. Letounu se nepodařilo zastavit na přistávací dráze vedoucí podél Černého moře. Letoun na místo toho sjel z ranveje a zastavil se až v bahnitém srázu kousek nad hladinou moře. 

...

Z kabiny letounu vycházel kouř, k požáru však nejspíš nedošlo

V Boeingu 737-800 nastala panika poté, co se letoun zastavil jen těsně nad hladinou Černého moře a zůstal viset na okraji útesu. Kola letounu uvízla v bahně a letoun tak naštěstí nesklouzl až do moře, když se pilotům nepodařilo zastavit na přistávací dráze na letišti v tureckém Trabzonu.


Letecká společnost Pegasus Airlines potvrdila, že u 162 cestujících, dvou pilotů a čtyř členů posádky nebylo zaznamenáno žádné zranění. Šokující záběry z vnitřku letadla pořízené jen pár okamžiků po nehodě ukazují evakuaci cestujících, zatímco je slyšet křik na smrt vystrašených žen a dětí.

Dramatické záběry rovněž ukázaly, že z kabiny letounu vycházel kouř a přivolaní hasiči následně kropili letoun vodou. 


Nicméně video neukazuje, že by došlo přímo k požáru. Na dalších záběrech jsou pak vidět cestující, kteří se shromažďují na strmém svahu pod křídlem letounu.

Příčina nehody se teprve vyšetřuje

Letadlo odlétlo z Ankary v sobotu večer, ale při přistání na letišti v Trabzonu o 90 minut později letoun opustilo přistávací dráhu.


Jeden z cestujících popsal paniku, která vypukla, jakmile se letadlo začalo naklánět ze svahu. „Naklonili jsme se na bok, přední část letadla směřovala dolů, zatímco ocas byl nahoře. Na palubě vznikla velká panika, lidé křičeli,“ uvedla jedna z cestujících jménem Fatma Gorduová.  

Letiště bylo do nedělního rána uzavřeno, příčina nehody se nyní vyšetřuje. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek