KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Lily Allen pod palbou kritiky poté, co uvedla, že by měl být dětem zakázán fotbal

Britská popová zpěvačka Lily Allen se dostala na Twitteru pod palbu kritiky poté, co požádala o to, aby byl dětem zakázán sport včetně fotbalu.  Zpěvačka učinila svou poznámku v rámci diskuze o způsobech, jak zabránit sexuálnímu zneužívání dětí. 

...

Zpěvačka odkázala na příběh zneužívaného fotbalisty

Popová hvězda odkázala na příběh Andyho Woodwarda, britského fotbalisty, který popsal, jak byl v dětství ve fotbalových klubech sexuálně zneužíván. Jeho výpověď před rokem odstartovala lavinu dalších podobných svědectví mnoha fotbalistů, kteří prošli něčím podobným.

Lily Allen si nyní vzala tento případ za příklad a na Twitteru napsala: „Abych byla upřímná, myslím si, že je načase, abychom si promluvili o zákazu sportu v této zemi.“ Matka dvou dětí napsala svůj komentář v reakci na příspěvek jiného uživatele Twitteru.

„Jsem unavený z lidí, kteří si myslí, že znásilňování a podobná zvěrstva jsou záležitostí pouze muslimů, kteří ubližují nám chudákům ze Západu. A to i přes to, že se tento problém objevuje v každé společnosti kvůli toxické maskulinitě,“ naspal uživatel.

Podle některých názorů byla zpěvačka pouze sarkastická

Komentář popové zpěvačky se nezamlouval fanouškům fotbalu, kteří okamžitě reagovali hněvem. „Zákaz sportu? To je trochu extrém, Lily. Předpokládám, že sis dnes ráno nasadila svou hloupou hlavu,“ reagoval jeden z diskutujících.


Další uživatel zase uvedl, že dle tohoto vzoru by mohla být „zakázána i televize kvůli tomu, že se v ní objevuje Jimmy Savile“ (britský moderátor dětských pořadů, který byl posmrtně obviněn z pedofilie).  


„Budete chtít zakázat i školy? A co kostely? Zavřete všechny mládežnické kluby?“ reagoval ironicky další z diskutujících.


Jiní však byli toho názoru, že je zpěvačka pouze sarkastická.  „Wow, lidé už doopravdy nerozumí sarkasmu, že ne?“ napsal další uživatel Twitteru.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek