KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Lístky na sobotní zápas Mayweathera s McGregorem se příliš neprodávají

Sportovní mega událost sice vzbuzuje rozruch skoro ve všech sportovních i nesportovních mediích, na zvýšení prodejů lístků to ale příliš znát není. Nejlevnější vstupenka na zápas se i pár dní před startem akce dá sehnat za 1 500 dolarů (zhruba 33 000 českých korun), což je o dost méně než na poslední boxerský „super“ zápas mezi Floydem Mayweatherem a Manny Pacquiaem. 

...

Tam stál nejlevnější lístek 4 000 dolarů (zhruba 88 000 českých korun) a již týden před začátkem boje byly všechny lístky vyprodány. V historii byly duely výrazných sportovních osobností vždy vděčným tématem pro nekonečné diskuze a polemiky mezi fanoušky, kteří hltali každou novou zprávu. Osudově se tvářící boj mezi boxerem Floydem Mayweatherem a šampionem MMA Conorem McGregorem splňuje všechny tyto atributy.

Na každou takovou událost byla vždy vyšponována cena lístků, která však odpovídala divácké poptávce, toužící vidět sportovce naživo. U zápasu mezi Mayweatherem a McGregorem platí, že za vstup na akci si kupující řádně zaplatí, podle serveru TicketIQ, sledujícího od roku 2010 mimo jiné právě ceny lístků na takové výjimečné zápasy, však poptávka po vstupenkách není zdaleka tak veliká, jak by si promotéři přáli.

PR na jedničku, prodeje na pětku

Na začátku prodejů dokonce jedna ze společností nabízejících lístky na akci zajišťovala zřízení speciálního on-line systému, který by co nejvíce minimalizoval falešné prodeje počítačovým botům a naopak pomáhal reálným lidem vstupenky získat.

Ani všechen mediální humbuk kolem zápasu však prodeje příliš nezvýšil. Vstupenky již byly několikrát zlevněny a jelikož i nyní je ještě volných zhruba 1 000 lístků, dá se očekávat, že ceny ještě spadnou.

Pro představu - deset dní před zmíněným boxerským zápasem Mayweathera s Pacquiaem v roce 2015 průměrná cena vstupenek spadla dolů o 17 procent. Pokud by se to samé stalo nyní, nejlevnější lístek by stál zhruba 1 000 dolarů (cca 22 000 českých korun). Pro Čecha možná stále nepředstavitelná cena, ale již na hony vzdálená tomu, co se ještě před měsícem čekalo.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek