KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

L'Oreal​ ukončil spolupráci s transgenderovou modelkou kvůli rasistickým výrokům

Kosmetický gigant L'Oreal oznámil, že ukončuje spolupráci se svou první transgenderovou modelkou Munroe Bergdorf poté, co na svůj Twiiter napsala, že „Všichni bílí lidé“ jsou rasisti. 

...

Kosmetická firma se proti výrokům své modelky obratem ohradila, když vyjádření rovněž umístila na sociální síť Twitter. Podle L'Orealu firmě záleží na diverzitě a „komentáře Munroe Bergdorf jsou v rozporu s firemními hodnotami, kvůli čemuž se společnost rozhodla ukončit spolupráci“. 

Modelka reakci firmy označila za rasistickou

Munroe se následně vyjádřila, že svojí odezvou L'Oreal jen potvrzuje to, že má modelka pravdu. 

Munroe Bergdorf byla označena za „tvář moderní diverzity“ poté, co byla firmou L'Oreal oficiálně najata pro kampaň #allworthit (všichni za to stojí, pozn. red).

Společnost však popudila série výroků, které se měly podle modelky vztahovat k okolnostem v Charlottesville, kde došlo ke střetu demonstrantů proti rasismus se skupinou vyznávající nacistické názory. 

Munroe tehdy napsala: „Upřímně už nemám energii bavit se o rasovém násilí bílých lidí. Ano VŠECH bílých lidí.“ 

Následně pokračovala: „Protože většina z vás si neuvědomuje, nebo odmítá vzít v potaz, že vaše existence, privilegia a úspěchy jako rasy jsou postaveny na zádech, krvi a smrti barevných lidí.“

„Vaše celá existence je utopená v rasismu.“

Modelka se nyní snaží své názory nadále obhájit dalšími podivnými prohlášeními, když tvrdí, že „Když jsem řekla, že jsou všichni bílí rasisty, upozorňovala jsem na fakt, že západní společnost jako celek je systémem založeným na bílé nadřazenosti vytvořeným pro protěžování, upřednostňování a ochranu bílých před ostatními rasami. Bílí lidé jsou nevědomky socializování jako rasisté již od narození. Nemá to nic společného s genetikou. Nikdo se nerodí rasistou.“

L'Oreal se vyjádřil k následným komentářů své bývalé modelky, když prohlásil, že rozhodně podporuje „diverzitu a toleranci všech lidí nehledě na rasu, minulost, pohlaví a víru.“ Důkazem má být nová kampaň True Match.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek