KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Macron: Lidé jsou posedlí mým vztahem se starší ženou kvůli „homofobii“ a „misogynii“

Nově zvolený prezident Francie prohlásil, že důvodem, proč si lidé myslí, že ve skutečnosti nemiluje svou o 24 let starší manželku, je jejich homofobie a misogynie. Macron se v rozhovoru pro deník Le Parisien vyjádřil ke spekulacím ohledně své sexuality a také k „paralelním životům,“ které mu lidé přisoudili. 

...

Macron potkal svou ženu už jako teenager

Novopečený prezident uvedl, že pokud by byla jeho žena mladší než on, nikdo by platnost jejich vztahu nezpochybňoval. „Kdybych byl o 20 let starší než ona, nikoho by ani na vteřinu nenapadlo, že bych nebyl jejím plnohodnotným partnerem,“ uvedl Macron.

„Kvůli tomu, že je má žena o 20 let starší než já, ale spousta lidí tvrdí, že tento vztah nemůže být opravdový,“ dodal nejmladší prezident v historii země. Jako důvod těchto spekulací Macron označil misogynii a „tradiční a homogenní“ vnímání způsobu života.

Nově zvolený prezident se poprvé setkal se svou manželkou Bridgitte Trogneuxovou na hodinách dramatické výchovy, když mu bylo 15 let. Trogneuxová byla tehdy jeho učitelkou a už v té době si k sobě našli cestu.

Lidé si o Macronovi myslí, že je gay

Vztah studenta a jeho vdané učitelky vyvolal u Macronových rodičů vlnu nevole, mladý Emmanuel dokonce musel přestoupit na jiné gymnázium. Vztah však i přes všechna úskalí přetrval a rok poté, co se Bridgitte rozvedla se svým mužem, se pár vzal.

Tehdy se psal rok 2007, Macronovi bylo 30 let a jeho partnerce 54.  Během prezidentské kampaně mu byla jeho žena stále po boku a s radostí sledovala jeho vítězství, když porazil soupeřku Marine Le Penovou s 66 % hlasů.

Jenže jakmile se úspěšný kandidát a jeho žena dostali více do povědomí veřejnosti, začaly zejména o něm kolovat různé spekulace, například i to, že je gay. Macron na to konto uvedl, že jej lidé obviňují z toho, že je homosexuál, jako by to byla nějaká „skrytá nemoc.“

Takoví lidé podle něj „ztratili svůj smysl pro skutečnost,“ a navíc mají s homosexualitou „velký problém“. Macron označil tyto pověsti za „destabilizující“ a vyjádřil svůj smutek nad tím, že politika dnes není více „civilizovaná.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek