Pravidla schválili téměř všichni členové zastupitelstva

László Toroczkai přiblížil své požadavky v jednom ze statusů na svém Facebooku. Jednalo se o požadavky, které ve středu schválila jeho rada. Pro nová pravidla hlasovali téměř všichni členové rady, pouze dva se zdrželi hlasování.

„Místo toho, abychom hledali obětního beránka, nabízím okamžité řešení, které je obranným mechanismem proti nucenému přesidlování migrantů, jež požaduje Brusel,“ uvedl starosta. „Obecní zastupitelstvo přijalo můj návrh, jehož cílem je ochrana naší komunity a tradic. Vše, co je potřeba udělat, je to, aby zbytek maďarských obcí a měst udělal to samé, abychom bránili svou vlast,“ dodal Toroczkai.

Opatření zahrnují zákaz výstavby mešit a jakýchkoliv jiných míst k uctívání Alláha, zákaz muslimského svolávání k modlitbě muezzíny a zákaz všech šátků zakrývajících obličej (hidžáb, nikáb, burka i burkini). Vyhláška rovněž zakazuje jakoukoliv veřejnou propagandu, která by podporovala manželství homosexuálních párů (veřejná činnost, demonstrace, billboardy, letáky apod.).

Toroczkai chce jít příkladem dalším podobně smýšlejícím lidem

Tato opatření budou podle starosty vesnice ležící u hranic se Srbskem chránit Maďarsko před „migrací z jihu“ a „extrémním liberalismem“ ze západu. Toroczkai patří do krajně pravicové strany Jobbik, jejímž deklarovaným cílem je chránit „maďarské hodnoty a zájmy“. Strana byla ovšem už několikrát obviněna z rasismu, antisemitismu a homofobie.

„Chci jít příkladem ostatním průkopnickým představitelům, aby věděli, jak se chránit před vnějším přesídlením nebo jinými podvratnými záměry,“ uvedl starosta na schůzi rady. Toroczkai je rovněž vůdcem mládežnického nacionalistického hnutí „64 zemí,“ které se snaží kultivovat země, jež dříve patřily Maďarsku. Starosta je rovněž znám pro svou tvrdou a nekompromisní anti-migrační rétoriku.


Autor: ElS

Zdroj: Facebook

Foto: Laszlo Balogh / Reuters