KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Malý Mozart dohrál. Tomáš Rosický ukončil profesionální kariéru

Bolestivé loučení. To zažívá Tomáš Rosický, který dnes oznámil svůj záměr s okamžitou platností ukončit svou bohatou sportovní kariéru. Očividně zkroušený fotbalista prohlásil, že má pocit, že už svým kolegům z týmu nemá co nabídnout.

...

„Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že ukončím svoji profesionální kariéru,“ oznámil Rosický na mimořádné tiskové konferenci. Dle jeho slov se však nejedná o rozhodnutí způsobené vleklými zdravotními potížemi. Podle Rosického aktuálně nemá zdravotní problém, jenž by mu bránil ve vstupu na trávník. Rozhodnutí ukončit profesionální kariéru je rozhodnutí provedené hlavou.


Tělo dlouho říkalo, že nechce pokračovat

„Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždy hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a nemá cenu pokračovat. Teď už nemám na hřišti co nabídnout,“ zdůvodnil ukončení své bohaté kariéry, která kvůli zraněním dle Rosického nenaplnila svůj maximální potenciál.

Rosický do budoucna zvažuje nástup do fotbalového managementu, sám by se prý nejlépe cítil ve sportovním sektoru, který ho dlouhodobě zajímá a má k němu blízko. Nabídky z letenského klubu však nechtěl blíže komentovat.


Tomáš Rosický oznamuje konec kariéry.

Tisková konference se nesla v emotivním duchu, přičemž byla patrná skleslost Rosického z těžkého životního rozhodnutí, které dělá dlouhou čáru za úspěšnou sportovní kariérou. Na tiskové konferenci jednoho z nejvýraznějších hráčů české fotbalové historie doprovázela i jeho rodina, včetně manželky Radky a syna Tomáše.


20 let zářící kometa

Rosický se od roku 1998, kdy vstoupil do profesionálního fotbalu, objevil ve třech klubech. Začínal ve Spartě, do níž vstoupil již v roce 1987 jako mládežnický fotbalista. O 11 let později dostal příležitost v A týmu, jenž ho po vydařených zápasech mimo jiné v Lize mistrů vystřelil do německého Dortmundu.

V německém klubu si Rosický zakopal 5 let, než zamířil do vrcholového klubu své kariéry do Arsenalu, kde odehrál dlouhých 10 sezón. V těch posledních ho však sužovala zranění, přičemž problémy se šlachami se ukázaly jako nejproblematičtější.


Přestup do Borussie Dortmund.

V loňském roce se „Malý Mozart“ vrátil do Sparty, kde se čekal jeho návrat na trávník. To se nakonec podařilo, avšak nikdy se Rosický nedostal zpět do původní formy.

Za svou kariéru si zapsal tři tituly v domácí lize, jeden titul v bundeslize, vítězství v FA Cupu, Anglickém superpoháru a druhé místo v Poháru UEFA. Největším úspěchem je však zřejmě třetí místo na EURO v roce 2004. Byť měl tehdy silný český tým dle Rosického získat trofej číslo jedna.

Rosický odehrál celkem 105 zápasů v reprezentačním dresu a třikrát (2001, 2002, 2006) byl vyhlášen fotbalistou roku. V roce 2002 pak získal Zlatý míč ČR.

Podívejte se na jeho kariéru v přiloženém videu:  


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek