KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Manžel lucemburského premiéra se na konferenci NATO připojil k ženám dalších světových vůdců

První gentleman! Tak by se dal nazvat manžel lucemburského premiéra Xaviera Bettela, který se netají svou homosexualitou. Gauthier Destenay se tak díky svému muži, kterého si vzal v roce 2015, dostal během konference NATO mezi manželky a přítelkyně světových vůdců, mezi nimiž byla i Melanie Trumpová či nešťastně se tvářící manželka tureckého prezidenta Recepa Tayypia Erdogana Enime Erdoganová. 

...

Premiérův choť byl s ostatními manželkami a partnerkami politiků zvěčněn na společné fotografii

Belgický architekt Gauthier Destenay se ve čtvrtek během jednání v Bruselu přidal k dalším prvním dámám, zatímco jejich manželé projednávali světové záležitosti. Destenay se tak na zámku v Lakenu objevil i na skupinové fotografii partnerek (a partnerů) významných představitelů NATO.


Gauthier Destenay

V černém obleku s šedou kravatou manžel lucemburského premiéra mezi okouzlujícími manželkami světových lídrů celkem vyčníval, i když pozornost na sebe strhávala i zamračená manželka tureckého prezidenta Emine Erdoganová.


Všichni přítomní se usmívali, až na manželku tureckého prezidenta Enime Erdoganovou (úplně vlevo)

Skupinku doprovázela i čerstvá první dáma Francie

Na rozdíl od některých žen si Destenay na sobě ponechal ten samý oblek i při prohlídce muzea Magritte věnovaného dílu belgického surrealistického malíře René Magritta.

Kromě Melanie Trumpové a Emine Erdoganové se k Destenayovi přidala i francouzská první dáma Brigitte Macronová, či partnerka belgického premiéra Charlese Michela Amelie Derbaudrenghienová.


Destenay s Bettelem uzavřeli sňatek v roce 2015


Brigitte Macronová cosi ukazuje Destenayovi na svém mobilu


Mezi partnerkami světových vůdců byla i první dáma Slovinska Mojca Stropniková a první dáma Islandu Thora Margret Baldvinsdottirová

Destenayův manžel se stal vůbec prvním homosexuálním vůdcem v EU, který před dvěma lety vstoupil do manželského svazku během skromné ceremonie. Svatba přišla jen několik měsíců poté, co Lucembursko sňatky lidí stejného pohlaví legalizovalo. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek