KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Marine Le Penová přejmenuje svou Národní frontu v rámci boje proti „globalizátorům“

Poražená kandidátka na prezidenta Francie Marine Le Penová slíbila, že bude nadále pokračovat v boji proti „globalizátorům“ tím, že shromáždí všechny, pro které je „Francie na prvním místě.“ Politička uvedla, že v souvislosti s tím bude muset být změněn i název její strany Národní fronta. 

...

Národní fronta musí projít změnou, aby se přizpůsobila nové politické příležitosti

Le Penová přišla se svým projevem ani ne 15 minut poté, co se dle oficiálního sčítání hlasů ukázalo, že v prezidentských volbách utrpěla drtivou porážku. Její soupeř Emmanuel Macron ji porazil v poměru 66 % ku 34 % hlasů.

V rámci proslovu ke stranickým kolegům a blízkým poradcům Le Penová uvedla, že ve francouzské politice vytvoří novou sílu, která bude představovat boj „patriotů proti globalizátorům.“ „Národní fronta bude muset projít změnou, aby se přizpůsobila této historické příležitosti a splnila očekávání francouzského lidu,“ řekla politička.

„Vyzývám všechny vlastence, aby se k nám připojili a zúčastnili se tak rozhodující politické bitvy, která začíná dnes večer. Já budu stát v čele této bitvy, abych mohla shromáždit lidi, kteří volí Francii,“ uvedla Le Penová.

Reorganizaci Národní fronty potvrdil i náměstek Le Penové

Poražená kandidátka krátce po vyhlášení výsledků voleb pogratulovala vítěznému Macronovi a řekla: „Francouzi si vybrali nového prezidenta Republiky a hlasovali tak pro kontinuitu. Gratuluji mu k jeho vítězství, jelikož mám v srdci nejlepší zájmy země a přeji mu mnoho úspěchů.“

„Ráda bych také poděkovala 11 milionům Francouzů, kteří mi dali svůj hlas a svou důvěru,“ pokračovala poražená kandidátka. „Chci také poděkovat těm, kteří mě podporovali a doprovázeli během celé kampaně," dodala. 

„Nyní mám v plánu transformovat naše hnutí a vytvořit tak novou politickou sílu. V následujících měsících bude Francie potřebovat vlastence více než kdy jindy,“ pokračovala euroskeptička. Její plány na reorganizaci strany už potvrdil i její náměstek Florian Philippot: „Marine Le Penová to řekla jasně. Národní fronta se změní na novou politickou sílu, která nebude mít nutně stejný název.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek