KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Masivní požár zachvátil výškovou budovu v Londýně, na místě je několik mrtvých

24podlažní budovu (některé zdroje uvádějí 27 podlaží) zachvátil v noci na dnešek masivní požár. Na Latimer Road v západním Londýně přijelo až 200 hasičů, kteří bojují s nezkrotnými plameny. V budově zůstalo uvězněno mnoho lidí, hlášeny jsou první oběti. 

...

Požární poplach selhal, obyvatelé si už dlouho stěžovali na zastaralé bezpečnostní normy

Oheň, který vypukl kolem 1:00 v noci, nejspíš vznikl ve 4. patře (údajně kvůli vadné ledničce).  Poté se rozšířil do dalších pater.

Očití svědci uvedli, že v budově zůstalo mnoho uvězněných rodin, které z oken svých bytů prosily o pomoc. Plamenům se zoufale pokoušelo uniknout více než 600 obyvatel, některé probudily až výkřiky ostatních a zápach hořícího plastu.

Požární poplach podle všeho selhal, zdejší obyvatelé už si dlouho stěžovali na to, že jsou zde protipožární a bezpečnostní opatření ve velice špatném stavu.


Z budovy odpadávaly kusy ohořelých částí

Kolem budovy se začali sházet jak obyvatelé, tak sousedé, jeden z mužů dokonce uvedl, že viděl někoho skákat z 10. nebo 15. patra ve snaze zachránit si život.

Živý přenos z místa sledujte zde

Oheň se rozšířil za pouhých 15 minut

Dany Cottonová, členka londýnského hasičského sboru uvedla, že v rámci „bezprecedentního požáru,“ jaký za svou 29letou kariéru ještě neviděla, došlo „k mnoha smrtelným událostem.“ Podle záchranných služeb bylo do okolních nemocnic odvezeno kolem 50 lidí.


Podle svědků byl z nejvyšších pater hořící budovy slyšet panický křik těch, kteří zde zůstali uvězněni, mezi nimi i ženy a děti. Oheň se údajně rozšířil z druhého patra až po střechu za pouhých 15 minut, hasiči se kvůli obrovskému horku ani nemohli dostat blíž k budově.

Velký počet obyvatel budovy je muslimské víry a kvůli probíhajícímu ramadánu jich mnoho nebylo doma. I tak ale plameny uvěznily velké množství lidí, přesný počet mrtvých zatím není znám.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek