KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Matka dvou dětí zůstala uvězněna v hořícím autě poté, co natankovala palivo do špatného otvoru

Julie Niklinová (54) z Velké Británie omylem natankovala palivo do svého vozu typu Smart otvorem na nasávání vzduchu namísto otvoru k nádrži. Její vůz se v mžiku proměnil v ohnivou kouli, jakmile žena otočila klíčem v zapalování. 

...

Ženu zachránil pohotový řidič, který byl v tu dobu na místě

Vůz Smart ForTwo Pulse z roku 2005 okamžitě vybuchl i s Julií, zatímco ostatní lidé z místa utekli, jakmile začal vůz hořet. Jeden z řidičů však pro Julii do hořícího auta sáhl a stačil ji vytáhnout. Oním hrdinou byl Brian Turner (54), který byl tou dobou rovněž na benzínové pumpě Asda v Lancesteru.


K incidentu došlo v pátek ráno kolem 8:15 hodin ráno. Turner uvedl, že najednou uslyšel hlasitou ránu, načež doběhl k Juliinu autu, otevřel dveře a vyděšenou ženu z auta vytáhl i přes to, že bylo hořící auto zaparkováno přímo u palivového čerpadla

„Všechno, co jsem uvnitř auta viděl, byly jen plameny. Měl jsem pocit, že to trvá nekonečnou dobu, ale byly to doslova jen vteřiny. Jakmile jsem otevřel dveře, spálil jsem si ruce a krk,“ uvedl hrdinný řidič.


„Tu ženu jsem musel vytáhnout, načež jsme uslyšeli další výbuch, jakmile jsme popošli od auta o pár metrů dál,“ pokračoval Turner. I s Julií byl později odvezen na kontrolu do nemocnice, žena však jako zázrakem nebyla zraněna.

„Budu mému zachránci nadosmrti vděčná,“ uvedla Julie

Téměř veškeré Juliino oblečení včetně brýlí bylo spáleno, podle Briana ji však zachránila její péřová bunda, kterou měla na sobě a která od plamenů nechytla. „Lidé stále říkají, že jsem hrdina, ale udělal jsem to naprosto bez přemýšlení. Jsem rád, že jsem jí mohl pomoci,“ řekl Brian.

„Brian musí být oceněn za to, co udělal,“ vypověděla následně Julie, která díky jeho rychlému zásahu přežila. „Všichni ostatní utekli a já se sama nebyla schopna dostat z auta, protože jsem zaparkovala blízko u čerpadla. Vůz je úplně zničen i všechno mé oblečení, kromě péřové bundy,“ uvedla matka dvou dětí. „Je to zázrak a já budu nadosmrti mému zachránci vděčná,“ dodala.

Julie není zdaleka prvním uživatelem vozu Smart ForTwo Pulse, který si spletl palivovou nádrž s otvorem pro odsávání vzduchu. 


Oba uzávěry totiž vypadají velice podobně a po této nehodě se ozvalo mnoho dalších lidí, kteří uvedli, že je podobné uzávěry rovněž zmátly. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek