KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

McGregor pro boxerský zápas s Mayweatherem trénuje netradičně za pomoci vodního běžeckého pásu

Přípravu na profesionální debut v boxerském ringu Conor McGregor nepodceňuje. Kromě tradičních tréninkových metod používá i ty méně konvenční. Například běh na speciálním pásu, který je však celý umístěný v bazénu pod vodou.

...

McGregorova tréninková příprava přitom kolem sebe už tak víří mediální rozruch na sto procent. Kromě např. zveřejněných fotek, na kterých McGregor trénuje v plaveckých šortkách Gucci za 500 dolarů (přes 11 000 českých korun), to byl třeba i nedávný odchod Irova tréninkového partnera.

Teď je tu pro novináře další sousto. Na svém Instagramu McGregor zveřejnil sérii fotek z nového tréninkového centra UFC (společnosti provozující elitní soutěž ve smíšených bojových uměních), na kterých je zachycen při cvičení ve speciálním bazénu.

McGregorův netradiční trénink

Poutavé obrázky jakoby vypadly z tréninkových montáží filmové série o Rockym. McGregor má na sobě hrudní měřící pás, ve vodě strojově běží a odhodlaně se kouká dopředu. Kolem sebe má podpůrný tým, který vše zaznamenává a povzbuzuje ho.

Celkově však McGregor působí až podezřele klidně a rozhodně ne jako někdo, kdo se má tvrdě připravovat na jeden z nejdůležitějších zápasů své kariéry. V čem je tedy háček?


Celá finta spočívá v použití onoho speciálního běžeckého podvodního pásu. Mike McHugh z firmy HydroWorx, která zařízení sestrojila, vysvětluje: „Trénink v HydroWorxu umožňuje sportovci dosáhnout cvičení ve vysokých intenzitách, ale při zachování nízkého zatížení kardiovaskulárního systému. Zápasy v MMA vyžadují samozřejmě sílu, ale i vytrvalost, což efektivně umožní HydroWorx. McGregor se na našem pásu pod vodou může pohybovat všemi směry jako při reálném zápase, ale zároveň si i šetří klouby, které by při běhu na normálním povrchu dostávaly zabrat.“

“Pás umožňuje atletovi běžet rychlostí až 16 km/h, což už je poměrně dost rychlé. Jestli se sportovec rozhodne pro tvrdý trénink, nebo jen pro regenerační klus, je na něm, v každém případě se ale zotaví rychleji a může znovu naplno příští den trénovat,“ vypočítává dále výhody zařízení McHugh.

HydroWorx působí na trhu skoro dvacet let a již v minulosti společnost pomáhala top hráčům v NFL, NBA či NHL. Až McGregor jako nejen sportovní, ale i mediální super hvězda vodní pásy zviditelnil. Jestli mu netradiční trénink proti profesionálovi v boxu Mayweatherovi pomůže, fanoušci uvidí již 26. srpna.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek