KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Merkelová nabídla Rusku zrušení sankcí, pokud dojde k pokroku v rámci Minské dohody

Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí podle agentury Reuters uvedla, že má „zájem o zastavení protiruských sankcí“. Kancléřka dala jasně najevo, že je připravena prosadit uvolnění sankcí ze strany EU téměř okamžitě, pokud k tomu budou příhodné podmínky. 

...

Zrušení sankcí je i v zájmu Německa

„Jakmile zaznamenáme pokrok v rámci Minské dohody, uvolníme sankce,“ řekla Merkelová v pondělí večer na akci se svými stranickými kolegy.

Minská dohoda, která byla podepsána v únoru roku 2015, vyžaduje odstranění těžkých zbraní z frontových linií východní Ukrajiny a dodržování příměří mezi rebely na východě země a vládními jednotkami.

Německá vůdkyně při svém proslovu zdůraznila, že je zrušení sankcí v zájmu Ruska i Německa. Ke zrušení sankcí a uvolnění napětí ve vztazích s Moskvou se již dříve přiklonil i německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

Kancléřka zdůraznila přítomnost ruských tanků na Ukrajině

Merkelová však neukázala jen vlídnou tvář a Rusko neušetřila kritiky. Připomněla, že byly sankce uloženy za anexi Krymu a vyslání ruských vojáků na východní Ukrajinu.

Kancléřka popsala své zděšení nad tím, když na ukrajinské území přijel první ruský tank. „Nyní už nemluvíme jen o jednom tanku, ale o mnohem větším počtu,“ zdůraznila Merkelová.

 

Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Kai Pfaffenbach/REUTERS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek