KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Merkelová naléhá na Němce, aby čelili teroru svobodou a otevřeností

Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém novoročním poselství vyzvala Němce k tomu, aby se pevně drželi demokratických hodnot tváří v tvář „vrahům, kteří jsou plni nenávisti“. Podle ní je důležité bojovat proti terorismu soucitem, soudržností a otevřeností. 

...

Kancléřka stále obhajuje svou politiku otevřených dveří

Merkelová ve svém novoročním projevu připustila, že je „odporné,“ že některé z teroristických útoků spáchali žadatelé o azyl. Přesto znovu obhajovala své rozhodnutí ze září roku 2015, díky kterému vpustila do země desítky tisíc lidí z převážně arabských a muslimských národů prchajících před válkou.

„Když se podíváme na záběry z Aleppa v Sýrii, uvidíme, že je správné pomáhat těm, kteří potřebují naši ochranu,“ uvedla kancléřka. Oproti těm, kteří hájí nenávist, by pak měl německý lid podle německé vůdkyně hájit hodnoty lidství a otevřenosti.

„Když budeme nadále žít své životy tak, jako doteď, vzkážeme tím teroristům toto: ‚Jste vrazi plní nenávisti, ale nikdy neovlivníte to, jak žijeme a chceme žít. Jsme svobodní, soucitní a otevření‘,“ uvedla kancléřka.

Německá vůdkyně hodlá v novém roce vylepšit bezpečnostní opatření

Merkelová se kvůli své politice otevřených dveří dostala pod palbu kritiky, příchod více než milionu lidí během dvou let německou společnost polarizoval. Kancléřka slíbila, že nechá v roce 2017 urychleně zavést veškerá politická či právní opatření, aby byly zaplněny všechny dosavadní bezpečnostní mezery.

Merkelová tak navázala na teroristický útok, ke kterému došlo dne 19. prosince v Berlíně. Útočník tam vjel ukradeným kamionem do davu lidí na vánočních trzích, což mimo jiné poukázalo na vážné bezpečnostní nedostatky.

   

Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Markus Schreiber/AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek