KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Merkelová: Národy EU nesmí odmítat muslimské přistěhovalce

Podle německé kancléřky Angely Merkelové je odmítání přijetí muslimských uprchlíků ze strany některých zemí EU „nepřijatelné“. Při svém nedělním proslovu vyzvala členy bloku, aby následovali přerozdělení uprchlíků podle přidělených kvót. 

...

Východoevropské státy stále odmítají přijmout uprchlické kvóty

„To, že některé země říkají: „Nechceme muslimy v naší zemi,“ je naprosto nesprávné,“ řekla kancléřka v proslovu vysílaném na německé veřejnoprávní televizní stanici ARD. Německá vůdkyně zdůraznila, že „každý musí hrát svou roli“ a že „musí být nalezeno společné řešení situace“.

Společná evropská migrační politika je vysoce kontroverzní otázkou, která bude hlavním bodem na programu summitu EU příští měsíc. Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko jsou členské země, které kvóty nadále odmítají přijmout. Slovenský prezident Robert Fico přislíbil, že do jeho země „nevstoupí ani jeden další muslim,“ zatímco maďarský premiér Viktor Orbán nazval uprchlíky jedem a jeho země začala budovat na své jižní hranici další plot.

Německo přijalo v roce 2015 více než 1 milion žadatelů o azyl většinou ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, letos by mělo podle očekávání dorazit dalších 300 tisíc lidí. V neděli to uvedl Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Česko i Slovensko se bojí vzniku velkých muslimských komunit

„Můžeme zajistit optimální služby až pro 300 tisíc migrantů. Pokud by přišlo více lidí, ocitli bychom se pod tlakem a museli bychom přejít do tzv. krizového stavu. Ale i přesto bychom neměli takové podmínky jako loni,“ uvedl ředitel BAMF Frank-Jürgen Weise.

Mnoho evropských zemí vnímá rozhodnutí Merkelové otevřít uprchlíkům dveře jako výzvu k další vlně migrace. Někteří lídři, především na Slovensku, vyjádřili obavy ze vzniku významných muslimských komunit ve svých zemích.

Český premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že si velkou muslimskou komu rozhodně nepřeje „vzhledem k problémům, kterým jsme svědky“. Sobotka se také nechal slyšet, že by měl mít každý členský stát EU právo sám si určit, kolik migrantů hodlá na svém území akceptovat.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Stephan Bones/Panos

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Jediné a správne riešenie je naložiť ich aj s madam Merklovou na lode a poslat ich odklial prišli,vlastizradcovia,zbehovia a ekonomicky a vo svojej krajine finančne zabezpečených "imigrantou"alebo ako im vlastne hovorit.Nevieme si dat rady s (našou romskou mensinou)a nie ešte dalšou neprispôsobivou kulturou.