„Neměli bychom házet všechny migranty do jednoho pytle,“ tvrdí ministr vnitra

I když Merkelová vyzvala během výroční konference v Essenu k „tvrdému odsouzení“ obou pachatelů, nepřeje si, aby byla závažná trestná činnost připisována všem uprchlíkům. Kancléřka, která se příští rok chystá bojovat o čtvrté funkční období, uvedla: „Detailně jsme se zaměřili na míru kriminality ze strany uprchlíků, ale celkový obraz je velmi rozdílný. Musíte vzít na vědomí, že je třeba mezi těmito lidmi rozlišovat.“

„Skutečnost, že toho chtějí někteří lidé zneužít, je něčím, čemu se musíme bránit,“ dodala německá vůdkyně. Na stranu Merkelové se přidal i její blízký spojenec - ministr vnitra Thomas de Maiziére

De Maziére uvedl, že nedávno vydaná zpráva o zločinech spáchaných uprchlíky ukazuje, že by bylo nefér házet všechny nově příchozí do jednoho pytle. Ve zprávě byly podle ministra uvedeny různé anomálie. Například žadatelé o azyl z Gruzie bývají dle zprávy častěji souzeni za majetkovou trestnou činnost.

Čtěte také: Jak je to doopravdy? Německá média zkreslují údaje o trestné činnosti ze strany migrantů

Jen za první polovinu tohoto roku spáchali přistěhovalci téměř 1 700 sexuálních trestných činů

To pravicová AfD trestnou činnost migrantů přímo spojuje s kancléřčinou politikou otevřených dveří. Začátkem tohoto týdne zaplnila německá média zpráva o zadržení 31letého žadatele o azyl z Iráku Zaida K., který se měl dopustit sexuálního napadení dvou čínských studentek.


Zaid K. Foto: Daily Mail

Tento muž byl chycen pět dní poté, co policie zatkla afghánského přistěhovalce Husseina Khavariho (17), který je zodpovědný za znásilnění a vraždu 19leté studentky medicíny Marie Ladenburgerové.

Hussein Khavari. Foto: Daily Mail

Tento případ, který se odehrál ve Freiburgu, vyvolal mezi německými občany silnou vlnu nevole. Včera vyšlo najevo, že za rok 2015 spáchali přistěhovalci v Německu celkem 1 576 sexuálních trestných činů a jen v první polovině tohoto roku to bylo 1 683.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: AP