KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Merkelová vypískána a zasažena rajčetem během kampaně ve východním Německu

Německá kancléřka Angela Merkelová se během své středeční akce v rámci předvolební kampaně ve východoněmeckém Torgau a Finsterwalde setkala s hlasitým odporem a výzvám k odstoupení. Dav přihlížejících na ni bučel a pískal jen den poté, co ji během proslovu zasáhlo rajče.

...

Kancléřka označena za „zrádkyni národa“

Merkelová, která v rámci své předvolební kampaně zahájila cestu po celém Německu, zažila poněkud drsný start. V oblasti východního Německa, kde sama vyrostla, ji zdejší obyvatelé nepřijali příliš kladně. Shromáždění ve východoněmeckém Torgau v Dolním Sasku navštívilo více než 100 odpůrců německé kancléřky, kteří patří mezi přívržence a členy pravicové Alternativy pro Německo (AfP) a Národní demokratické strany (NPD).

Demonstranti se snažili kancléřku během jejího třicetiminutového projevu zaměřeného na daňovou politiku, boj proti terorismu a vzdělávání všemožně vykolejit a označili ji za „zrádkyni národa.“ Mnozí se dožadovali jejího odstoupení a toho, aby byla přehlasována.

Merkelová zůstala zdánlivě klidná i přesto, že se vůči ní dav dost hlasitě vymezoval. Namísto toho demonstrantům připomněla, že mají v této demokratické zemi právo se jakkoliv vyjadřovat, zatímco lidé z mnoha jiných zemí toto privilegium nemají.

Incident s rajčetem vyšetřuje policie

Podobná reakce čekala na německou vůdkyni i v braniborském Finsterwalde, kam dorazila ve středu večer. Hluční demonstranti si s sebou na setkání s kancléřkou přinesli transparenty hlásající „zavřete hranice,“ či „Banánová republika.“ Kancléřku její odpůrci pozdravili silným bučením, zatímco příznivci ji přivítali silným aplausem, když vešla na jeviště.

Během úterního setkání v Heidelbergu došli kancléřčini odpůrci ještě dál a hodili po Merkelové během projevu rajče. Její obdivuhodný stoicismus jí však nedovolil, aby ji to jakkoliv rozhodilo a v poklidu pokračovala dál. I když její červené sako pomohlo zakrýt zásah rajčete, skvrna zůstala i tak viditelná.

Později v úterý vystoupila kancléřka ve Stuttgartu, dokonce v tom samém oblečení. Policie mezitím zahájila vyšetřování incidentu z předešlého dne. Merkelová se vydala na svou cestu po Německu před nadcházejícími volbami, které se budou konat dne 24. září. I když se kancléřčina aliance Křesťanskodemokratické unie (CDU) a Křesťansko-sociální Unie Bavorska (CSU) stále drží v čele a nejspíš se tam udrží i po volbách, díky jejím postojům k uprchlické krizi a zejména politice otevřených dveří byla popularita obou těchto stran v posledních letech oslabena. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek