KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Migrační expert: více než 50milionů muslimů je ochotno pomáhat teroristům, kteří útočí ve jménu islámu

Podle evropského experta na migraci profesora Ruuda Koopmanse existuje na světě více než 50 milionů muslimů, kteří jsou ochotni akceptovat násilí a podporovat teroristy, kteří jednají ve jménu ochrany svého náboženství. 

...

EU by měla důkladně prověřit totožnost každého uprchlíka

Profesor Koopmans z Nizozemska v pondělí varoval Evropskou unii před tím, aby nevpouštěla na své území ty uprchlíky, u nichž nelze jednoznačně potvrdit jejich totožnost. Profesor uvedl, že až polovina z 1 miliardy dospělých muslimů na celém světě je zastáncem konzervativní verze islámu, která nerespektuje práva žen, homosexuálů nebo lidí jiného vyznání.

V rozhovoru pro německý zpravodajský portál Koopmans uvedl, že z těchto 500 milionů konzervativních muslimů je minimálně 50 milionů ochotno podporovat násilí k obraně své víry. Koopmans, který je profesorem sociologie a výzkumu migrace na Humboldtově univerzitě v Berlíně, zdůraznil, že ne každý z těchto lidí je sám připraven vyvinout násilí.

Následně však dodal: „Tito lidé podporují radikály, povzbuzují je, poskytují jim útočiště nebo prostě jen drží jazyk za zuby, když jsou svědkem nějaké radikalizace.“ Profesor uvedl, že jeho vlastní odhad je nejspíš ještě podhodnocen a že takových muslimů bude ve skutečnosti ještě mnohem více. Poukazují na to i německé studie, podle nichž až 8 % německých muslimů souhlasí s použitím násilí vůči „nevěřícím“.

Smrt nevinných lidí je pro některé muslimy potřebnou daní za ochranu jejich víry

V Nizozemsku je to podle profesora až 11 % muslimů, kteří souhlasí s tvrzením, že „existují situace, ve kterých je pro mne přijatelné z hlediska náboženství použít násilí“. V některých islámských zemích si až 14 % místních muslimů myslí, že sebevražedné útoky proti nevinným lidem jsou „někdy“ nebo „často“ oprávněné.

Odborník rovněž zdůraznil, že vnímá jasný rozdíl mezi anti-islámskými výroky a oprávněnou kritikou islámu. „Není nic špatného na tom, když se cizí kultury chtějí připojit k většinové společnosti a obohatit zemi. Ale ti, kteří jsou zde proto, aby šířili svou středověkou víru, která je v islámských zemích bohužel velice rozšířená, se musí setkat s nulovou tolerancí,“ uvedl expert na migraci.

Koopmans zdůraznil, že Evropská unie by měla klást mnohem větší důraz na podezření, že islamisté pronikají do Evropy nekontrolovanými cestami. Uprchlíci a migranti by pak podle něj měli být nejdříve umístěni v tranzitních zónách, dokud by jejich identita nebyla zcela jasně prověřená.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Tashi Tobgyal/Express

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek