KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Migranti riskují nebezpečnou cestu přes italské Alpy do Francie

Tým horských záchranářů objevil tuto středu na severu Itálie šestičlennou skupinku oblečenou v džínách a lehké sportovní obuvi. Jednalo se o migranty, kteří se v mrazivém počasí pokoušeli překonat zasněžený alpský průsmyk.

...

Na hranicích si je převzali francouzští četníci

V posledních měsících to není ojedinělá situace. Podle záchranářů již hrozí „stav nouze“.

Ve středu odpoledne dobrovolníci ze záchranné horské služby v Piemontu našli těsně pod alpským průsmykem Colle della Scalla, který leží na italsko-francouzských hranicích, skupinku šesti migrantů, kteří se již několik kilometrů brodili sněhem.

„Byli viditelně promrzlí a špatně vybavení, ale nechtěli se vrátit zpět, když už byli blízko svému cíli,“ oznámili záchranáři na Facebooku.

Horská služba migrantům, kteří údajně všichni pocházeli z Afriky, nabídli návrat zpět do města Bardonecchia. Ti to ale odmítli.

„Varovali jsme je, že jestli budou pokračovat, tak riskují své životy. Byli oblečení do tepláků a lehkých bot a byli úplně promočení,“ oznámil jeden ze záchranářů pro list La Repubblica.

Záchranáři tedy pouze sledovali, jak migranti pokračují v cestě ke hranicím, až došli k alpskému tunelu, kde si je převzali francouzští četníci.

Pokračují v cestě navzdory smrtelnému nebezpečí

„Situace migrantů v Bardonecchii se blíží stavu nouze,“ řekl šéf piemontské horské služby Luca Giaj Arcota. Jeho muži v posledních měsících mnohokrát zasahovali, aby pomohli lidem, kteří se ztratili nebo zranili při pokusu o přechod hranic. Většina z nich ale chtěla pokračovat ve své cestě do Francie, a to i navzdory smrtelnému nebezpečí.

„Nemůžeme jim zakázat, aby se vydali na tuto cestu sněhem, ale musíme přesvědčit další, aby to nedělali nebo dojde k nějakému neštěstí,“ řekl Giaj Arcota.

V létě Itálie poslala vojáky, aby zatarasili vstup do 13 kilometrů dlouhého tunelu pod Alpami a zabránili tak migrantům dostat se do Francie. Ti se následně pokoušeli do Francie proniknout přes hory po turistických stezkách.

Záchranáři po italských úřadech požadují další posily, protože lidé se k hranicím vydávají navzdory nepříznivému zimnímu počasí. Jen pár hodin poté, co záchranáři pomohli výše zmíněné šestici uprchlíků, vyrazily směrem k horám další tři osoby. I jim chyběla dostatečná výbava a nedbaly na varování záchranářů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek