KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Migranti už to ani nezkoušejí: Nový hraniční plot v Maďarsku zaznamenal „velkolepý úspěch“

Skeptici, kteří nevěří tomu, že by pohraniční zeď na mexické hranici mohla zabránit migrantům před ilegálním vstupem do USA, by měli obrátit svou pozornost na to, co se děje v Maďarsku. V době, kdy byl nový pohraniční plot v Maďarsku dokončen, klesl počet ilegálních přistěhovalců z 6 353 v jednom dni na 870 ve druhém. Po zbytek měsíce se pak počet imigrantů snížil na méně než 40 za den. 

...

U plotu se neustále střídají policejní hlídky

„Dokonce se o to už ani nepokoušejí,“ uvedl člen maďarské pohraniční stráže v rozhovoru pro The Daily Caller News Foundation. „Za posledních 6 měsíců jsme tu neměli žádného Syřana,“ dodal. Slib maďarského premiéra Viktora Orbána zabránit ilegálnímu vnikání do země se tak jeví jako velkolepý úspěch.

Celkem 150 kilometrů dlouhý a 4 metry vysoký dvojitý plot je vybaven několika vrstvami ostnatého drátu schopného přenášet elektrické šoky. Bariéra je rovněž vybavena kamerami, tepelnými senzory a reproduktory, které migrantům v několika řečech sdělují, že při pokusu přelézt plot porušují maďarské právo.

Téměř každý policista v Maďarsku je součástí střídajících se hlídek, které hraniční plot neustále monitorují za všech okolností. Jako zázemí pro hlídky zde slouží dočasné vojenské základny. Maďarsko rovněž nabídlo výcvik více než 1 000 dobrovolníků, kteří budou nasazeni jako „pohraniční lovci.“

Zadržení migranti jsou vraceni zpět na území Srbska

Migranti, kteří jsou na území Maďarska zadrženi, bývají ihned zatčeni a poté navráceni na srbskou stranu plotu. Nemají šanci zažádat o azyl, pokud tak neučiní v „tranzitní zóně,“ kde jsou zadržováni v obytných kontejnerech, zatímco se jejich žádosti zpracovávají.

Ještě v září roku 2015 tudy denně proudily tisíce migrantů, kteří se přesouvali na sever do Rakouska, Německa a Skandinávie. „Byla to invaze,“ řekl Lázsló Toroczkai, starosta obce Ásotthalom. „Ilegální přistěhovalectví je v normální zemi zločinem. Není to běžný způsob, jak se dostat do země,“ uvedl starosta, který je znám svým tvrdým postojem vůči migrantům.

„Možná se vám to nelíbí, není to hezká věc, ale jediný způsob, jak zastavit ilegální vstup do země, je postavit plot, vybavit jej, dát k němu hlídku a současně řešit právní omezení a podmínky, aby bylo možné zvládnout ty, kteří do země přicházejí,“ uvedl mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (4 příspěvků)

Komentáře (4)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Výborne Maďari. Na hrubé vrece hrubá záplata! Žiadnych migrantov tu nechceme! Nech sa sem nepchajú. Tu sme doma my!
Len škoda, že k takémuto riešeniu nepristupujú Taliani a cez ich územie sa valia tisíce divochov z Afriky denne a nikto s tým nič nerobí. NATO radšej šaškuje v pobaltí a neochraňuje hranice únie na juhu.
Premiér Viktor Orbán je štátnik, ktorému naozaj záleží na osude a budúcnosti jeho krajiny!