Házeli kameny, láhve a ničili auta

Asi v 10 hodin večer začaly první nepokoje, když u místní sázkové kanceláře poblíž uprchlické ubytovny došlo ke dvěma menším výbuchům. Nikdo při nich nebyl zraněn, ale podle svědků tyto exploze v okolních domech rozechvěly okenní tabule.

Zřejmě to mezi migranty žijícími v nedaleké bývalé olympijské vesnici vyvolalo paniku. Podle italského listu La Stampa nebyla příčina výbuchu dosud zjištěna, ale zřejmě se jednalo o dopisní bomby nebo petardy.

Přibližně 100 až 300 migrantů následně vyrazilo do ulic a podle všeho začalo napadat místní obyvatele, pokřikovat na ně a působit škody na majetku.

Videozáznam pořízený obyvateli inkriminované turínské čtvrti zachytil, jak migranti blokují ulice a převracejí popelnice. Podle místních médií též část agresivních migrantů ničila dopravní značky a zaparkovaná auta a rovněž házela kameny a lahve.Foto: Torino.repubblica.it

Vedení města tento incident „znepokojil“

Na místo následně dorazili hasiči a policisté, kteří uzavřeli ulici pro dopravu. Poté se jim situaci podařilo uklidnit. Nikdo nebyl při incidentu ani při následném policejním zásahu zraněn.

Vedení města oznámilo, že je tímto výbuchem násilí „znepokojeno“. Vyjádřilo rovněž naději, že policie výtržníky velmi rychle identifikuje a dopadne.

Severoitalský Turín v roce 2006 hostil zimní olympijské hry. V olympijské vesnici vybudované pro soutěžící sportovce nyní žije přibližně 1300 migrantů a uprchlíků.


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: La Stampa