KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Migranti v Turíně napadali místní obyvatele a ničili majetek

V severoitalském Turíně eskaluje napětí mezi migranty a místními obyvateli. Skupina migrantů ubytovaných v bývalé olympijské vesnici ve středu pozdě večer zablokovala silnici, ničila zaparkovaná auta, dopravní značky i popelnice a nadávala místním obyvatelům.

...

Házeli kameny, láhve a ničili auta

Asi v 10 hodin večer začaly první nepokoje, když u místní sázkové kanceláře poblíž uprchlické ubytovny došlo ke dvěma menším výbuchům. Nikdo při nich nebyl zraněn, ale podle svědků tyto exploze v okolních domech rozechvěly okenní tabule.

Zřejmě to mezi migranty žijícími v nedaleké bývalé olympijské vesnici vyvolalo paniku. Podle italského listu La Stampa nebyla příčina výbuchu dosud zjištěna, ale zřejmě se jednalo o dopisní bomby nebo petardy.

Přibližně 100 až 300 migrantů následně vyrazilo do ulic a podle všeho začalo napadat místní obyvatele, pokřikovat na ně a působit škody na majetku.

Videozáznam pořízený obyvateli inkriminované turínské čtvrti zachytil, jak migranti blokují ulice a převracejí popelnice. Podle místních médií též část agresivních migrantů ničila dopravní značky a zaparkovaná auta a rovněž házela kameny a lahve.


Foto: Torino.repubblica.it

Vedení města tento incident „znepokojil“

Na místo následně dorazili hasiči a policisté, kteří uzavřeli ulici pro dopravu. Poté se jim situaci podařilo uklidnit. Nikdo nebyl při incidentu ani při následném policejním zásahu zraněn.

Vedení města oznámilo, že je tímto výbuchem násilí „znepokojeno“. Vyjádřilo rovněž naději, že policie výtržníky velmi rychle identifikuje a dopadne.

Severoitalský Turín v roce 2006 hostil zimní olympijské hry. V olympijské vesnici vybudované pro soutěžící sportovce nyní žije přibližně 1300 migrantů a uprchlíků.


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: La Stampa

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
A že to místním obyvatelům nevadilo . Pustit na ně psi . Jenom vyjádřit znepokojení asi nestačí . Je Jim třeba důrazně dát na vědomí , že jsou to vandráci ,a jestli utíkají před válkou , tak mají být vděční a držet hubu a krok .