KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Milánská policie zatkla migranta z Gambie, který se snažil sundat z vánočního stromku kříž

Muž původem z Gambie byl zajištěn policisty v centru italského Milána poté, co se pokusil vylézt na vánoční stromek na náměstí a sundat z něj kříž umístěný na jeho špici. Po psychiatrickém vyšetření byl muž převezen do nemocnice s ostrahou.

...

Podle italské zpravodajské agentury ANSA se jednadvacetiletý muž z Gambie pokusil vyšplhat na vánoční stromek stojící na milánském náměstí Piazza Duca d’Aosta. Když na místo dorazili policisté a donutili muže ze stromu slézt a vysvětlit své podivné chování, řekl podle Il Giornale pouze to, že „ten strom není dobrý,“ přičemž ukazoval na kříž na jeho vrcholu.

Policie muže po jeho zatčení vzala do vazby a následně jej předala imigračnímu úřadu, aby zahájil úkony potřebné k deportování muže. Na úřadu však strážníci zjistili, že muži již bylo na základě systému pro ochranu uprchlíků vydáno povolení k trvalému pobytu v provincii Brindisi.

Když se jej policisté rozhodli převézt do zmíněné provincie, kde má trvalé bydliště, začal se muž údajně chovat nevyzpytatelně, načež byl pro jistotu odeslán na lékařské vyšetření do jedné z milánských nemocnic.

K incidentu došlo jen několik dní poté, co bylo zmíněné náměstí tuniskou turistickou organizací, která si jej na víkend pronajala, proměněno na muslimské tržiště. Při této příležitosti byla na náměstí čelem k vánočnímu stromku postavena velká arabská brána.

Podle pořadatelů bylo myšlenkou akce propagovat tuniskou muziku, tance, řemesla, umění i kulturu a přilákat turisty. Záměr se však nesetkal s příliš pozitivní reakcí u místních obyvatel, kteří muslimskou tržnici obklopující jejich vánoční stromek považovali spíš za snahu cizí kultury narušit italské vánoční tradice.

„Po tuniské bráně uprostřed náměstí jsme již potřebovali pouze Afričana snažícího se ukrást symboly Vánoc, řekl pro agenturu ANSA bývalý náměstek starosty města Milán Riccardo De Corato.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek