KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ministr Chládek - jsme oběti mediálních her?

Marcel Chládek odchází z postu ministra školství za velmi zajímavých okolností. Nejsem si jistý jestli je pravda, že šikanoval své podřízené. Spíše se přikláním k tomu, že jde pouze o mediální kauzu, která zastíní rozpory mezi ministrem Marcelem Chládkem a ministrem financí Andrejem Babišem.
...

Nastávají zde tedy okolnosti, které je nutné brát v potaz. Hodně se ministru Chládkovi vyčítá, že v roce 1988 šel na Vojenskou politickou akademii Klementa Gottwalda. To by mi tak moc nevadilo, protože měl spoustu času, kdy mohl ukázat, že je opravdu sociálním demokratem a ne komunistou.  Zvláštní okolností ale je, že jako první se zprávou o šikanujícím ministrovi přicházejí právě média pod vlivem Andreje Babiše. Tím se opět dostává do střetu zájmu. Dalším faktorem je odmítání plnit rozpočet ministerstva školství. Marcel Chládek sice měl velké rozpočtové nároky, ale rozhodně byly opodstatněné. Jednalo se o novelu školského zákona a novelu o pedagogických pracovnících. Už tohle by jasně poukazovalo na rozepře a tím pádem na mediální konflikt, který by zařídil odstranění nadbytečného ministra. Druhá varianta, která mě napadá je Sobotkova vychytralost. Díky té šikaně (pravdivé či nepravdivé) odešlo z ministerstva spoustu lidí, a protože na řadu přijde služební zákon, který zařídí, že se bude dosazovat do funkcí spoustu lidí, kteří mají sympatie s vládou. 

A ačkoliv se mnou spoustu středoškoláků nebude souhlasit, tak si myslím, že fakt, že čtvrtina studentů nedala u maturity matematiku jen dokazuje, že školství potřebuje změnu. Tou změnou mohl být právě Chládek. Pokud si spoustu lidí myslí, že to číslo je moc vysoké a vina je na ministru, který měl hned rezignovat, tak vám říkám podívejte se na středoškoláky a je vidět, že jednoduše je tak vysoké číslo. Problém není jen v ministru a systému, ale také v přístupu učitelů i studentů. Maturita by neměla být zadarmo, ale jako cena za čtyři roky práce na střední škole. Myslím, že ministr Chládek byl pro tuto vládu nejlepší volba a pan ministr Babiš by si měl uvědomit, že vzdělání je důležitější než daň na biopaliva.
 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek