KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ministr pro toleranci z Emirátů varoval Němce, že mešity skrývají hrozbu terorismu

Ministr pro toleranci ze Spojených arabských emirátů Šejk Nahjan Mubarak al Nahjan oznámil, že nedostatečný dohled nad mešitami v Německu má za následek nárůst islamistického terorismu.

...

„Nabízíme vám pomocnou ruku“

Nemůžete nechat jen tak mešitu otevřenou a dovolit, aby si tam kdokoli mohl přijít a kázat. Musíte zavést licence,“ řekl Nahjan v rozhovoru pro agenturu DPA.

Dodal, že s tímto problémem se nejvíce potýkají v Německu, Francii a Velké Británii. Muslimové se zde podle jeho názoru v mešitách radikalizují, protože úřady nad nimi nemají dostatečně silnou kontrolu.

„Stále vám nabízíme pomocnou ruku. Stále vám chceme pomáhat se školením lidí,“ řekl al Nahjan a dodal, že žádná evropská země dosud na jejich nabídku nereagovala.

Přísný režim ve Spojených arabských emirátech mešity důkladně kontroluje prostřednictvím místních úřadů. Ty disponují rozsáhlými pravomocemi a opírají se i o podporu ze strany zpravodajských služeb, které jim pomáhají v prevenci před teroristickými útoky ze strany radikálních organizací, jako je například Islámský stát.

„Podle našeho názoru musí v Evropě dojít ke změně,“ řekl al Nahjan. Evropské státy v dobré víře „těmto lidem“ dovolily, aby si zde zřídili své vlastní mešity, ale podle Nahjana je nutné, aby tito lidé byli vzděláváni v islámu a před zahájením kázání v mešitách museli dostat licenci.

„Vždyť ani v křesťanských kostelích v Evropě nemůže jen tak někdo přijít a začít kázat,“ dodal al Nahjan.

Německo do výběru kazatelů v mešitách nezasahuje

V Německu stát do výběru kazatelů v mešitách nijak nezasahuje. Mešity ani pro své otevření nepotřebují žádné povolení.

Německé zpravodajské služby však aktivně dohlížejí na desítky mešit po celé zemi a mimo jiné i na základě jejich informací policie v minulém roce několik nejradikálnějších mešit zavřela.

Když loni v prosinci islámský terorista vjel kamionem do davu na vánočních trzích v Berlíně a zabil přitom 12 lidí, berlínské úřady následně v severní části města zavřely mešitu, do které tento terorista chodil.

V loňském roce též policie v Dolním Sasku zatkla muže, který byl považován za „velvyslance“ Islámského státu v Německu. Tento muž, známý pod jménem Abú Walaa byl kazatelem v mešitě ve městě Hildesheim.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek