KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Minsk čeká další jednání kontaktních skupin o míru na Ukrajině

Na Štědrý den se v Minsku sešly ke společnému jednání opět kontaktní skupiny ukrajinské vlády a proruských separatistů, aby spolu hledaly cestu k trvalému míru na Ukrajině. Včerejší jednání trvalo 5 hodin a účastníci jej označili jako „obtížné“. Další schůzka by měla proběhnout v pátek.
...

Výsledky z prvního jednání zatím nejsou známy

Vůdce proruských radikálů Alexandr Zacharčenko po včerejším jednání prohlásil, že zatím nechce o výsledcích rozhovorů s představiteli Kyjeva hovořit. Druhá strana tento přístup sdílela s tím, že bližší informace o průběhu jednání budou zveřejněny později. Druhé kolo jednání by obě strany mělo podle původního plánu čekat v pátek. Očekává se, že by Kyjev i separatisté měli minimálně potvrdit mír, který v Donbasu začal platit 9. prosince.

Jednání v Minsku organizuje OBSE

Dalším krokem, který obě strany čeká, je dojednat podrobnosti ohledně stažení těžkých zbraní a většiny vojáků z dosavadní frontové linie. Měli by se zabývat také další vzájemnou výměnou zajatců. Celé diplomatické jednání probíhá v Minsku pod hlavičkou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), kterou zde zastupuje švýcarská diplomatka Heidi Tagliaviniová. Dále se rozhovorů účastní zástupce Kyjeva, zástupci doněckých i luhanských separatistů a ruský diplomat.

Autor: ToD
Zdroj: ITAR-TASS, Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek