KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Mladá Syřanka byla v Berlíně z tramvaje vyhozená kvůli jídlu, o šátku lhala

Dívka ze Sýrie si ve středu stěžovala, že byla vykázána z berlínské městské hromadné dopravy, protože měla na hlavě šátek. Tato informace byla zveřejněna i v oficiální policejní zprávě o incidentu. Nyní se ukazuje, že to zřejmě nebyla pravda.

...

Jíst v tramvaji je proti předpisům

Čtrnáctiletá migrantka ze Sýrie na policii vypověděla, že řidič tramvaje přes reproduktor oznámil cestujícím, že ze zastávky neodjede s někým, kdo má na hlavě muslimskou pokrývku (psali jsme zde).

Dívka dále doplnila, že ji při tomto incidentu velmi zklamalo, že se jí nikdo ze spolucestujících nezastal.

Případ měl po předání policii značný ohlas na německých zpravodajských serverech i v dalších médiích.

Nyní však berlínský městský dopravní podnik BVG oznámil, že po přezkoumání kamerových záznamů lze potvrdit řidičovu verzi události, podle které dívku pouze požádal, aby tramvaj opustila kvůli tomu, že jedla Döner kebab, což je proti přepravním předpisům. Informoval o tom list Berliner Morgenpost.

Na videozáznamu je vidět, jak dvě dívky nastoupily do tramvaje a pak začaly jíst Döner kebab. Následně je podle všeho řidič upozornil, že se to nesmí,“ řekl mluvčí dopravního podniku BVG.

Řidičovu verzi potvrzují kamerové záznamy i spolucestující

Záběry z kamer jsou bohužel bez zvuku, takže nelze ověřit, co řidič cestující skutečně řekl.

Jedna ze spolucestujících, která byla svědkem incidentu, však na Facebooku potvrdila, že řidič dívku z tramvaje vykázal poté, co zjistil, že zde konzumuje jídlo.

Svědkyně dále napsala, že dívka toto varování ignorovala. „Řidič následně dívku v bílém šátku požádal, aby tramvaj opustila a snědla si to venku. To je všechno, co se stalo,“ vysvětlila cestující.

Řidič pro vedení dopravního podniku BVG údajně sdělil podobnou verzi celé události a dodal, že slyšel dívčinu výpověď v rádiu a je „zděšený“ tím, jak se tato banální záležitost díky její lživé výpovědi nafoukla.


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: PA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek