KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Mladou dívku zabil vadný nabíjecí kabel od iPhonu, na který se v noci převalila

Bizarní zpráva o úmrtí přišla z Vietnamu, kde mladá dívka zemřela ve spánku poté, co ji podle všeho zasáhla elektřina z vadného nabíjecího kabelu od jejího telefonu iPhone, se kterým spala a který přes noc nabíjela.

...

Le Thi Xoan (14) se podle všeho musela dotknout kabelu zapojeného do zásuvky, který přes noc nabíjel její telefon iPhone 6 od společnosti Apple. Podle prvních spekulací nešlo o originální nabíjecí kabel, který společnost dodává ke každému svému telefonu.

Hanojská policie oznámila, že v posteli, ve které dívka zemřela, byl nalezen spálený bílý kabel, jehož gumový obal byl na jednom konci prasklý, díky čemuž byly odhaleny vnitřní dráty.

Odhalený konec kabele se zřejmě dívka pokusila amatérsky opravit průhlednou lepící páskou, avšak chybějící izolace a odhalené dráty z kabelu učinili potenciální nebezpečí.


Čtrnáctiletou dívku objevili v bezvědomí rodiče a ihned ji zavezli do nemocnice, kde se lékaři pokusili dát jí první pomoc, avšak po marných snahách byli nuceni prohlásit ji za mrtvou.

Doktoři následně rovněž potvrdili, že dívka zemřela na následky zásahu elektrickým proudem.

Vyšetřovatelé od rodičů zjistili, že dívka běžně spala se svým iPhonem v posteli, zatímco se telefon přes noc nabíjel a byl zapojen do zásuvky.

Podle prvních výsledků hledání příčiny úmrtí k fatálnímu zásahu elektrickým proudem zřejmě došlo, když se dívka ve spánku otočila a lehla si na kabel přesně v místě, kde byl poškozen. Kontakt odhalených živých drátů nabíjecího kabele s její pokožkou způsobil její okamžitou smrt.

Poškozený kabel je nyní zkoumám vyšetřovateli. Úřady zatím nevyvrátily ani nepotvrdily, zda šlo o originální kabel společnosti Apple, nebo kabel, který vyrobila jiná společnost jako samostatný doplněk pro telefon.

Zveřejněná fotografie kabelu, který má smrt dívky na svědomí, však ukazuje, že kabel by mohl být kratší, než originální datový a nabíjecí kabel o délce 1 metr, který Apple k telefonům iPhone dodává, a tedy neoriginální.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek