KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Mladý Brit čelí dubajskému vězení za dotknutí se arabského muže v baru

27letý elektrikář ze Skotska, Jamie Harron, má nastoupit do dubajského vězení poté, co pohoršil tamní společnost tím, že se při procházení baru omylem dotkl jordánského muže.

...

27letý Brit není jediným podivně zadrženým turistou v Dubaji.

Z dovolené noční můra

Byl to běžný večer v Dubaji, pro sedmadvacetiletého Jamie Harrona však představuje noční můru. Mladý Skot se při jedné z návštěv místního baru s kamarády protahoval hloučkem osob a aby „nerozlil drink“, dělal si prostor rukou. Právě to se mu stalo osudným, když se dotkl arabského muže z Jordánu, který dotek považoval za projev veřejné neslušnosti.

Harron byl navzdory omluvám policisty zatčen, bez možnosti umýt se byl obviněn z pití alkoholu a neslušného chování a umístěn do cely s dalšími osmi lidmi různých národností spícími na zemi.

Tím však problémy neskončily. Harronův termín soudu byl totiž změněn, aniž by se o tom on či jeho právní zástupce dozvěděli. Soud tak za nepřítomnost obviněného odsoudil k 30 dnům ve vězení.

Případem se nyní zabývá britská ambasáda a také skupina Detained in Dubai („Zadržený v Dubaji“ - pozn. red), která monitoruje vzrůstající počet obdobně absurdních incidentů v populární dovolenkové destinaci.

Rock Bottom Bar, kde došlo k zadržení, je populárním turistickým podnikem v Dubaji.

Nejedná se o ojedinělý případ

Vedoucí Detained in Dubai, Radha Stirling, řekla: „Je neuvěřitelné, že ho v zemi drží tak dlouho. Jedná se o další důkaz toho, jak zranitelní a vystavení zatčení a vězení turisté v Dubaji jsou a jak neorganizované jsou zdejší právní postupy.“

Podle dostupných informací již mladý muž během svého zadržení přišel o práci a rovněž o své životní úspory, kdy měl za právní úkony a pobyt v zemi zaplatit přes 30 tisíc liber.

Harron přitom v Dubaji nebyl poprvé a znal zdejší společenské požadavky. Nešťastnost celého incidentu dosvědčuje Skotův kamarád a člen barové ochranky, kteří celou situaci popisují tak, že se skutečně nejednalo o úmysl něhoko pobuřovat.

Jedná se o další podobný incident poté, co byl v Dubaji zatčen jiný Brit Billy Barclay kvůli tomu, že se měl vědomě pokoušet směnit falešnou dvacetilibrovou bankovku v místní směnárně. Podle všeho si však Barclay nebyl padělku své bankovky vůbec vědom.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek