KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Mladý Brit odsouzen ke třem měsícům v dubajském vězení za to, že se nechtěně dotkl muže v baru

Elektrikář z Velké Británie byl odsouzen na tři měsíce ve vězení v Dubaji poté, co se v místním baru dotkl jiného muže. Jamie Harron ze skotského Stirlinku byl zatčen už v červenci tohoto roku, když jej jordánský obchodník Emad Tabaza obvinil z toho, že jej osahával v přeplněném baru. Soud nyní poslal mladého Brita do vězení. 

...

Harronovi právní zástupci plánují odvolání

Harron (27) se ve Spojených arabských emirátech stavil jen na dva dny poté, co byl pracovně v Afghánistánu. Když navštívil jeden z dubajských barů, nechtěně se dotkl jednoho z arabských mužů, jen aby nerozlil své pití. Dotčenému muži se to však nelíbilo a i přes omluvu ze strany Harrona jej zažaloval.


Emad Tabaza, který podal na Harrona trestní oznámení. Foto: Daily Mail

Brit byl obviněn z „neslušného chování na veřejnosti“ a krom toho přišel o svou práci i úspory, které musel vynaložit na soudní jednání. Harronovi bylo řečeno, že může čelit až třem letům odnětí svobody. Podle skupiny Detained in Dubai (DiD), která se podobnými případy zatčení zahraničních turistů zabývá, byl Harron nakonec v neděli odsouzen „pouze“ ke třem měsícům odnětí svobody. Jeho advokáti však plánují odvolání.

Brit v současné době není ve vazbě, neobjevil se ani u soudu. Během soudu jej zastupoval jeho advokát, který má dva týdny na to, aby se proti rozhodnutí odvolal. Skupina DiD uvedla, že je Harron „rozčilený, zklamaný a obává se toho, co se ještě může stát.“

I když dotčený muž své obvinění stáhl, soudní líčení bude pokračovat dál

Harronova sestra mezitím uvedla, že jejímu bratrovi v jeho domově ve Skotsku někdo rozbil garáž. „Aby toho nebylo málo, bratrova garáž byla rozřezána pilou a někdo ukradl jeho věci včetně drahého kola. Sice jsme zavolali policii, ale prosíme o sdílení,“ napsala na Facebooku Jamieho sestra Jordan.


Muž, který Jamieho z neslušného chování obvinil, pracuje jako výkonný ředitel globální technologické firmy Neuman & Esser. Emad Tabaza uvedl, že po incidentu obdržel výhružky smrtí. Mluvčí společnosti uvedl, že Tabaza svou stížnost po výhružkách stáhl. „Vzhledem k době, která od incidentu uplynula i trestu, který u podezřelého očekáváme, se náš zaměstnanec rozhodl stáhnout stížnost i přes obtěžování, které potvrdilo několik svědků,“ řekl mluvčí.

„Podle zákona naší země to však nepovede k ukončení soudního řízení, jako by tomu bylo například v Anglii nebo Německu,“ dodal mluvčí. Jamieho rodina jej mezitím nemohla navštívit, protože by čelila riziku zatčení kvůli možné kritice vlády, jež je ve Spojených arabských emirátech zakázána. Harronův otec nyní varuje britské turisty, aby do země raději nejezdili. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek